Chile Patagonia Národní parky Ohňová Země

Chile Patagonie

Patagonské Andy se rozkládají v Jižní Americe přibližně od 39. rovnoběžky dále k jihu až do míst, kde jsou přeťaty Magalhaesovým průlivem. Průliv odděluje od amerického kontinentu souostroví zvané Ohňová země (Tierra del Fuego). Patagonské Andy i pohoří Ohňové země jsou součástí vyššího celku - Jižních And, které se táhnou od 28° j.š. až po mys Horn (asi 56° j.š.).

Za severní hranici Patagonských And je považována oblast jezera Alumine. Nejvýznamnějšími horami této oblasti jsou Tronador a vulkán Lanin. Andy v oblasti Patagonie nedosahují zdaleka takových nadmořských výšek jako vrcholy masívu Aconcagua (Aconcagua - 6 960 m), který se rozkládá v blízkosti 30. rovnoběžky. Střední výška zde činí 2 000 - 3 000 m. Jediným vrcholem přesahujícím hranici 4 000 m je San Valentin (4 058 m) ve stejnojmenném pohoří.
Na sever od San Valentina se nachází masív Corcovado, na jihu pak žulové masívy Fitz Roy a Cerro Torre. Oba přesahují svými vrcholy 3 000 m a je pro ně typický složitý systém zaledněných údolí.
Velmi charakteristickou stavbu má ledovci pokrytý masív Paine, s množstvím jezer. Nachází se východněji, mimo vlastní systém And. Geologicky je tvořen tmavými břidlicemi, do nichž intrudovaly granity.
Doporučení: Fotografie si zvětšete kliknutím
  Je to konec světa, cestujte a poznejte sami, přeji hodně štěstí a skvělé dny!

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

Správně vidíme jen srdcem Fotografie z cest Videa Hudba Hity MEXIKO Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Krásné ženy se svlékají Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy A M E R I K A Ptáci jaro přijde brzy a léto rychle za ním Divoká Příroda Jižní Afriky Cestování po Chile Patagonie Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Příroda Jak se staví sen Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Ježíš Kristus Fotografie z Venezuely Dovolená Severní Amerika Kanada USA Instinkty a pudy Krásy Severní Ameriky Mateřství a péče o potomstvo TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Venezuela Original Photo aktivity radosti a milování života ŘECKO SYRIE a JORDÁNSKO *Úvod do blogu Ninive I T A L I E Hnízdění Kalifornie Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Šťastný Nový Den South Africa IRÁN Krmení mladých Namlouvání Česká písnička Fotografujte Jak se volí presidenti v Česku recenze Milování světu vládne Santorini Kruger National Park Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen S Google do světa internetu Slovinsko Cambridge IRSKO Komentáře Londýn Svobodné rozhodnutí Zdraví ABBA Jaro Kos Kámen a bolest Láska Mexico a staré aztécké indiánské tance Naše zahrady flame pod články na webu Čas lásek jelenů Akční příběh - zabijačka a to okolo :: Caracas Christina Aquilera Historie Karel Kryl Konipas bílý Korsika Krmítko Kvalita života Labutě péče o mladé Lama Moře Námluvy NĚMECKO O demokracii Pohyb Prevence Pychosomatická medicína Příběhy ze života Radůza S Motorolou RAZR V3 Schwabisch Hall Stehlík United Kingdom Zahrady první máj Ťuhýk obecný Afrodíté Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Enigma Euro Fejeton Flora Google Street View Helikoptérové matky Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Iva Kubelková Jan Saudek Jana Doležalová John Denver Johnny Cash Karel Hynek Mácha Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Kritické myšlení Kylie Minogue Káně Křivoklát Lenost Lyžování Léto Marie Rottrová Medaile Medicina Mince Motivace Motivační základní emoce Nemoci Obě dvě i ve vaně Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Páření Čmelák královna Překladač Radost a uspokojení Sabrina Boys Sen o vlčím máku Slavík obecný Slovensko Slunéčko sedmitečné Slípka zelenonohá Smokie Smích Spánek Srdce Vancouver Velký pátek Verše Veverka Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vánoce Vánoční Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zlato včelky a jejich domečky Čas lásek čápů Čápi Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...