Přála bych vám prožít to co já : Horské bouřky

Krkonoše
Přála bych vám prožít to co já jsem prožívala .

Žila jsem v Krkonoších v nadmořské výšce 939m. Bylo to naprosto úchvatné a to nepřeháním. Okna chalupy směřovala k jihu a k severu. Byly v takovém úžlabíčku mezi Čertovou horou a horou Studenou. Vedle chalupy navíc byla 9m vysoká kovová konstrukce, kde kdysi byly satelity na přenos telefonního signálu.

Nejen, že jsem z dálky viděla všechny bouřky až od jižních Čech v pozdějších létech už jsem dokázala odhadnout, kde to řádí a jak to tam dopadne. Když byly záplavy na Náchodsku, svítilo tam nepřetržitě žluto oranžové světlo a vůbec nezhasínalo. Jeli jsme jednou od Rokytnice nahoru na Studenov a začínala velká bouřka a uhodilo do té věže vedle chalupy.

Nejdříve letělo nepřetržité světlo, potom začalo být přerušované, nad zábradlím se udělala ohnivá koule možná v průměru 40 cm nebo půl metru a ozval se ohlušující hrom, že jsme potom na sebe chvíli křičeli, protože jsme špatně slyšeli. Každou bouřku která šla přes nás ,jsme dostali zásah. Měli jsme hromosvody normálně tmavé a když přešla bouřka pravidelně, některý z nich zlatě svítil. Vždy jsem se dívala z okna, raději kousek od radiátoru, aby se mi nic nestalo.

Po jednom zásahu blesku nám vylétaly zásuvky a vypínače na všech pokojích a i v ostatních místnostech. Jindy při bouřce odprýskla omítka za zdi a až potom jsme zjistili, že tam zůstal drát ve zdi po staré instalaci. Vedl odnikud nikam a přesto po něm sjel blesk. Byli to fantastické zážitky, ale byla jsem ráda, že jsem zavřená v dobře izolovaném domě. Jsou také zajímavé reakce lidí, kteří jsou blízko místa, kde uhodilo. Naštěstí vždy, když jsem u něčeho takového byla, bylo zpravidla ještě sucho, takže zem nebyla tak vodivá.

S mými sestřenicemi jsem jako mladá holka šla na zábavu a asi padesát metrů od nás sjel blesk do země a ozvala se ohlušující rána. Šly jsme všechny k zemi a co jsme měly v rukách, boty , kabelky jsme pustily. Na Studenově jsem zažila i bouřku shora. No paráda. Jestli tomu fandíte tak já patřím už dlouhá léta k vám.Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

Správně vidíme jen srdcem Fotografie z cest Videa Hudba Hity MEXIKO Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Krásné ženy se svlékají Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy A M E R I K A Ptáci jaro přijde brzy a léto rychle za ním Divoká Příroda Jižní Afriky Cestování po Chile Patagonie Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Příroda Jak se staví sen Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Ježíš Kristus Fotografie z Venezuely Dovolená Severní Amerika Kanada USA Instinkty a pudy Krásy Severní Ameriky Mateřství a péče o potomstvo TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Venezuela Original Photo aktivity radosti a milování života ŘECKO SYRIE a JORDÁNSKO *Úvod do blogu Ninive I T A L I E Hnízdění Kalifornie Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Šťastný Nový Den South Africa IRÁN Krmení mladých Namlouvání Česká písnička Fotografujte Jak se volí presidenti v Česku recenze Milování světu vládne Santorini Kruger National Park Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen S Google do světa internetu Slovinsko Cambridge IRSKO Komentáře Londýn Svobodné rozhodnutí Zdraví ABBA Jaro Kos Kámen a bolest Láska Mexico a staré aztécké indiánské tance Naše zahrady flame pod články na webu Čas lásek jelenů Akční příběh - zabijačka a to okolo :: Caracas Christina Aquilera Historie Karel Kryl Konipas bílý Korsika Krmítko Kvalita života Labutě péče o mladé Lama Moře Námluvy NĚMECKO O demokracii Pohyb Prevence Pychosomatická medicína Příběhy ze života Radůza S Motorolou RAZR V3 Schwabisch Hall Stehlík United Kingdom Zahrady první máj Ťuhýk obecný Afrodíté Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Enigma Euro Fejeton Flora Google Street View Helikoptérové matky Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Iva Kubelková Jan Saudek Jana Doležalová John Denver Johnny Cash Karel Hynek Mácha Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Kritické myšlení Kylie Minogue Káně Křivoklát Lenost Lyžování Léto Marie Rottrová Medaile Medicina Mince Motivace Motivační základní emoce Nemoci Obě dvě i ve vaně Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Páření Čmelák královna Překladač Radost a uspokojení Sabrina Boys Sen o vlčím máku Slavík obecný Slovensko Slunéčko sedmitečné Slípka zelenonohá Smokie Smích Spánek Srdce Vancouver Velký pátek Verše Veverka Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vánoce Vánoční Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zlato včelky a jejich domečky Čas lásek čápů Čápi Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...