Krása poněkud antická Iva Kubelková Afrodíté je řecká bohyně lásky, v římské mytologii se nazývala Venuše.

Iva Kubelková

Krása poněkud antická,

jako z jiné doby dávno minulé i výraz fotografie a umělecké nastavení fotografie a postavy samotné.

Zvláštní, jemná osobnost modelky
a člověka, dívky a ženy Ivy Kubelkové.
Není to tuctová fotografie odlehlých
blondýnek, ani stydlivé podání Andrey Verešové.
Ta dívka, žena si je vědoma své krásy
a dokonale vyrovnaně ji podává.
Obsahem je nejen krásné, ale i sympatické sdělení, erotika, bez studené nahoty.

Oceníme, že chybí vulgarita a přebývá ženskost postavy na snímku.
Kam jinam patří tato krása, než do českých krajin. Myslím, že Josef Mánes ,kdyby takový žil v současnosti by ji maloval v obrazech
a Michelangelo ve výjevech svých obrazů známých z historie.

Afrodíté

Afrodíté je řecká bohyně lásky, v římské mytologii se nazývala Venuše.
Podle některých bájí byla dcerou Diovou a Dióninou, podle jiných bájí se vynořila nahá z mořské pěny, které se Zeus dotkl bleskem; proto byla nazývána také Anadyomené, „Vynořující se“. V lastuře doplula k ostrovu Kythéra, kde byl postaven její první chrám. Kythéra však byl chudičký ostrov, a proto si zvolila za své sídlo ostrov Kypr; podle něho dostala příjmení Kypris. Další její přízviska pocházejí podle měst Pafu, Kniihu a Amathúntu, v nichž jí byly zasvěceny početné chrámy.

Afrodíté měla kouzelný pás, který každého podmanil její moci. Zeus ji určil za choť kulhavému bohu Héfaistovi, pravým otcem jejich tří dětí však byl bůh války Áres - Afrodíté mu porodila syny Foba a Deima, kteří byli věrnými průvodci svého pravého otce, a dceru Harmonii. Klamaný manžel dlouho nevěděl o nevěře své ženy; bůh slunce Hélios však Héfaistovi prozradil pravdu. Žárlivý pošetilec předstíral cestu na svůj zamilovaný ostrov Lémnos a překvapil milence ve svém manželském loži. Spoutal je sítí ukovanou z bronzu, jemnou jako pavučina, a svolal bohy, aby viděli zradu.

Nepochodil však, neboť se mu bohové vysmáli a ani Zeus mu nepomohl. Sličný Hermés vyznal svůj obdiv a lásku Afrodítě, a ta se mu odměnila. Zplodila s ním syna Hermafrodíta. Ani vládce moře Poseidón nevyšel naprázdno, když se zaručil Héfaistovi za odpykání Áréovy viny. Afrodíté mu porodila dva syny, Rhoda a Hérofila. Bohyně rozdávala svou lásku dále a s Áreem měla dalšího syna Eróta. Zeus ji chtěl ztrestat a vzbudil v ní lásku ke smrtelnému Anchísovi, kterému porodila Aineia.

Tolik přirovnání z mythologie a historie.

Zdroj: cs.wikipedia.org, Krásné ženy Playboy

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

Správně vidíme jen srdcem Fotografie z cest Videa Hudba Hity MEXIKO Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Krásné ženy se svlékají Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy A M E R I K A Ptáci jaro přijde brzy a léto rychle za ním Divoká Příroda Jižní Afriky Cestování po Chile Patagonie Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Příroda Jak se staví sen Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Ježíš Kristus Fotografie z Venezuely Dovolená Severní Amerika Kanada USA Instinkty a pudy Krásy Severní Ameriky Mateřství a péče o potomstvo TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Venezuela Original Photo aktivity radosti a milování života ŘECKO SYRIE a JORDÁNSKO *Úvod do blogu Ninive I T A L I E Hnízdění Kalifornie Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Šťastný Nový Den South Africa IRÁN Krmení mladých Namlouvání Česká písnička Fotografujte Jak se volí presidenti v Česku recenze Milování světu vládne Santorini Kruger National Park Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen S Google do světa internetu Slovinsko Cambridge IRSKO Komentáře Londýn Svobodné rozhodnutí Zdraví ABBA Jaro Kos Kámen a bolest Láska Mexico a staré aztécké indiánské tance Naše zahrady flame pod články na webu Čas lásek jelenů Akční příběh - zabijačka a to okolo :: Caracas Christina Aquilera Historie Karel Kryl Konipas bílý Korsika Krmítko Kvalita života Labutě péče o mladé Lama Moře Námluvy NĚMECKO O demokracii Pohyb Prevence Pychosomatická medicína Příběhy ze života Radůza S Motorolou RAZR V3 Schwabisch Hall Stehlík United Kingdom Zahrady první máj Ťuhýk obecný Afrodíté Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Enigma Euro Fejeton Flora Google Street View Helikoptérové matky Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Iva Kubelková Jan Saudek Jana Doležalová John Denver Johnny Cash Karel Hynek Mácha Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Kritické myšlení Kylie Minogue Káně Křivoklát Lenost Lyžování Léto Marie Rottrová Medaile Medicina Mince Motivace Motivační základní emoce Nemoci Obě dvě i ve vaně Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Páření Čmelák královna Překladač Radost a uspokojení Sabrina Boys Sen o vlčím máku Slavík obecný Slovensko Slunéčko sedmitečné Slípka zelenonohá Smokie Smích Spánek Srdce Vancouver Velký pátek Verše Veverka Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vánoce Vánoční Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zlato včelky a jejich domečky Čas lásek čápů Čápi Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...