Mexico - La Venta - Olmékové Veracruz Tabasco

Mexico - Teotihuacán
Mexico - Teotihuacán
Mexico - Teotihuacán

La Venta
Olmékové
První mexická civilizace se vytvořila v blízkosti Mexického zálivu, ve vlhkých nížinách států Veracruz a Tabasco. Byli to Olmékové, lidé kaučukového náboženství, jak byli nazváni v roce 1920. Tato civilizace je známá především děsivými Olméckými hlavami, velkými až tři metry. Zvláštní je také to, že materiál pro tyto sochy se nachází nejblíže ve vzdálenosti 60-80 kilometrů od míst, kde byly tyto sochy umístěny. Olmékové měli několik velkých středisek, největší je San Lorenzo ve Veracruzu s vrcholem mezi 1200 - 900 před našim letopočtem. My jsme navštívili druhé největší - La Venta ve státu Tabasco, to mělo vrchol mezi 800 - 400 před našim letopočtěm. V Tabascu se však rychle rozvíjí těžba a zpracování ropy, aby se zachránily památky z La Venty (v blízkosti jsou velké rafinérie) byla většina zde nalezených předmětů odvezena do Villahermosy.

Jelikož jsme La Ventu navštívili brzy ráno, byl objekt ještě uzavřen, aktivní průvodce nám však otevřel a provedl celým areálem, výklad ve španělštině byl asi zajímavý. Komárům se ve vlhkých nížinách dobře daří a myslím, že jim česká krev dobře chutnala, aspoň podle jejich zájmu.

Nádhera - opět zvětšete v prohlížeči.

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

Správně vidíme jen srdcem Fotografie z cest Videa Hudba Hity MEXIKO Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Krásné ženy se svlékají Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy A M E R I K A Ptáci jaro přijde brzy a léto rychle za ním Divoká Příroda Jižní Afriky Cestování po Chile Patagonie Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Příroda Jak se staví sen Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Ježíš Kristus Fotografie z Venezuely Dovolená Severní Amerika Kanada USA Instinkty a pudy Krásy Severní Ameriky Mateřství a péče o potomstvo TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Venezuela Original Photo aktivity radosti a milování života ŘECKO SYRIE a JORDÁNSKO *Úvod do blogu Ninive I T A L I E Hnízdění Kalifornie Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Šťastný Nový Den South Africa IRÁN Krmení mladých Namlouvání Česká písnička Fotografujte Jak se volí presidenti v Česku recenze Milování světu vládne Santorini Kruger National Park Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen S Google do světa internetu Slovinsko Cambridge IRSKO Komentáře Londýn Svobodné rozhodnutí Zdraví ABBA Jaro Kos Kámen a bolest Láska Mexico a staré aztécké indiánské tance Naše zahrady flame pod články na webu Čas lásek jelenů Akční příběh - zabijačka a to okolo :: Caracas Christina Aquilera Historie Karel Kryl Konipas bílý Korsika Krmítko Kvalita života Labutě péče o mladé Lama Moře Námluvy NĚMECKO O demokracii Pohyb Prevence Pychosomatická medicína Příběhy ze života Radůza S Motorolou RAZR V3 Schwabisch Hall Stehlík United Kingdom Zahrady první máj Ťuhýk obecný Afrodíté Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Enigma Euro Fejeton Flora Google Street View Helikoptérové matky Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Iva Kubelková Jan Saudek Jana Doležalová John Denver Johnny Cash Karel Hynek Mácha Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Kritické myšlení Kylie Minogue Káně Křivoklát Lenost Lyžování Léto Marie Rottrová Medaile Medicina Mince Motivace Motivační základní emoce Nemoci Obě dvě i ve vaně Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Páření Čmelák královna Překladač Radost a uspokojení Sabrina Boys Sen o vlčím máku Slavík obecný Slovensko Slunéčko sedmitečné Slípka zelenonohá Smokie Smích Spánek Srdce Vancouver Velký pátek Verše Veverka Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vánoce Vánoční Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zlato včelky a jejich domečky Čas lásek čápů Čápi Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...