O nemocech a lidech Jako Koukolík na stejné vlněTestování léku na rakovinu Sdělení deníku Hospodářské noviny je důležité a lidé se článkům s touto tématikou vyhýbají. Vzhledem k významu se k tomu vyjádřím na své webové stránce poněkud jiným, popularizovaným a přizpůsobeným podáním informace.

Cituji z části článku: Půjde o první fázi testování, kdy se ověřuje, zda vůbec lze látku použít u lidí. Dosud ji vědci úspěšně vyzkoušeli v Americe pouze na psech. Testování za několik set milionů dolarů platí firma Gilead Sciences. Vybraní pacienti se zhoubným nádorovým onemocněním lymfatických uzlin se klinickým zkouškám podrobí v několika českých špičkových pracovištích. "Zatím máme vytipováno zhruba pět nejlepších klinik.

Pro testování v Česku jsme se rozhodli proto, že látka pochází z dílny českého profesora Holého. Navíc nábor pacientů v USA je pro nás relativně omezený vzhledem k velkému počtu podobných klinických testů s mnoha novými onkologickými přípravky. Článek sám je velice jednoduše podán, aby byl pochopen každým:
Testování se uskuteční podle přísných pravidel. Všechna pracoviště na něj budou proškolena. Instrukce k podávání látky nebo ke sledování stavu pacienta během zkoušek získají lékaři třiadvacátého června na semináři v Praze. S nemocnými lidmi, kteří budou do testování zařazeni, musí pracovat i zkušení psychologové, které má každé hematoonkologické pracoviště v Česku. Pokud by byly první klinické testy úspěšné, mohlo by se přistoupit k druhému a třetímu testování, kde by se již zkoumala účinnost léku na nádorová onemocnění. Do dalších testů, jež se odhadují na pět až sedm let, by mohly být zapojeny až tisíce pacientů. Teprve pak by se lék dostal na trh. Zdroj: http://hn.ihned.cz/1-10084240-25171860-500000_d-e6
Autor další ukázky je sám vynikající a moudrý český Patholog MUDr.František Koukolík,
je mi blízké jeho vidění lidí, života a světa a tak prolíná část jeho myšlenek některými články zde na webových stránkách. Myslím, že viděl mnoho z lidského těla a myšlení má ryze vědecké ,ale i lidské a skvěle píše (tak jako já, směji se...)

Ne ,tak to není, cituji, používám a mám stejné zkušenosti a myšlenky zcela nezávisle, ale MUDr.Koukolík už je dál, publikoval knihy, promyslel pathologii, je to výrazná osobnost, vědec.

Pak, že by nebyly osobnosti na presidenta, nebo do Senátu? Ale škoda by ho byla, vědě i lidem by chyběl a moc.
Politici jsou určité figurky a bojují a musí tak činit s lidským nezvedným stádem.

Ukázka stylu psaní MUDr. Koukolíka:

»Vždycky se dívej, co děláš,« řekl pan asistent. Prsty mé levé ruky objímaly plíci vyňatou z vyzáblého těla s mučednicky vyčnívajícími obrysy žeber. Horní část plíce pružila a vyklenovala se, přestože byla prostoupená černým vazivem. Poplicnice, u zdravých lidí jemná a průsvitná, se proměnila na tlustou, bělavou vazivovou vrstvu se šupinami vápenných uloženin.
»Netlač na nůž, řezej tahem, ať ti nic nestříkne do obličeje,« pokračoval. »Mně se to stalo. No, a za šest neděl jsem měl na plicích stín a pak jsem rok ležel.«

Plíce trochu zaskřípěla, řez se otevřel. V projizvené tkáni horního i středního laloku byly nepravidelné dutiny. Do některých by se vešel lískový oříšek, do jiných meruňka. Na vnitřních stěnách měly nažloutlou i bělavou drť. Nádherná, jemňoučká, krajkovitá plicní tkáň mezi nimi zmizela. Průdušky byly zohýbané, některé z nich do dutin volně ústily, jiné byly zajizvené.

»Už jsi viděl kavernózní tuberkulózu?« zeptal se pan asistent. »Kultivuje se takhle...«
Natáhl se do skříňky se skleněnými stěnami a vyndal tři zkumavky s korkovými zátkami, z nichž dovnitř vyčníval drát na konci obalený trochou vaty. Obratně drát vyňal, koncem nabral trochu drti a vsunul jej zpět tak, aby se ničeho nedotkl.

»Neskáčou,« poznamenal na adresu neviditelných mykobaktérií, které proměnily plíce na bludiště dutin a jejich nositele dopravily na pitevní stůl, »ale živoučké budou náramně.«
Byl jsem v třetím ročníku medicíny. Oči vykulené, pusa údivem otevřená. Mládí. Všechny strázně, nemoci a smrt se týkají někoho jiného.

Poznámka:
Mycobacterium je původce tbc.

Riziková práce, ale pro medicinu nutná a poučná. Lidem běžně neviditelná a nepřístupná. Kdo by taky co poznal na pitevním stole. Tam se exkurze ani výlety nepořádají.
Čtěte Koukolíka, budete vědět víc a život objevíte z jiné stránky.

Čekám kdo napíše Konec deprivantů v Čechách, za 30, za 50 let? Jak lidská civilizace bude vypadat?
Ještě, že ze západu vane vzduch Svobody, drž se Ameriko, díky za přátelství a šíření svobody
člověka a to i bojem.
Amerika jsou i Češi, Slováci, a všichni co tam odcházeli a byli nejlepší lidé ,jsou už Američany,
pozor na to co seje Východní vítr!

Qui metuens vivet, liber mihi non erit unquam
Co pravil Horatius, Listy 1,16,66) ?
Nikdy nebude svobodný pro mne, kdo ve strachu žije.

Zdroj:moudrost věků
Martinus.sk

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

Správně vidíme jen srdcem Fotografie z cest Videa Hudba Hity MEXIKO Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Krásné ženy se svlékají Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy A M E R I K A Ptáci jaro přijde brzy a léto rychle za ním Divoká Příroda Jižní Afriky Cestování po Chile Patagonie Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Příroda Jak se staví sen Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Ježíš Kristus Fotografie z Venezuely Dovolená Severní Amerika Kanada USA Instinkty a pudy Krásy Severní Ameriky Mateřství a péče o potomstvo TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Venezuela Original Photo aktivity radosti a milování života ŘECKO SYRIE a JORDÁNSKO *Úvod do blogu Ninive I T A L I E Hnízdění Kalifornie Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Šťastný Nový Den South Africa IRÁN Krmení mladých Namlouvání Česká písnička Fotografujte Jak se volí presidenti v Česku recenze Milování světu vládne Santorini Kruger National Park Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen S Google do světa internetu Slovinsko Cambridge IRSKO Komentáře Londýn Svobodné rozhodnutí Zdraví ABBA Jaro Kos Kámen a bolest Láska Mexico a staré aztécké indiánské tance Naše zahrady flame pod články na webu Čas lásek jelenů Akční příběh - zabijačka a to okolo :: Caracas Christina Aquilera Historie Karel Kryl Konipas bílý Korsika Krmítko Kvalita života Labutě péče o mladé Lama Moře Námluvy NĚMECKO O demokracii Pohyb Prevence Pychosomatická medicína Příběhy ze života Radůza S Motorolou RAZR V3 Schwabisch Hall Stehlík United Kingdom Zahrady první máj Ťuhýk obecný Afrodíté Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Enigma Euro Fejeton Flora Google Street View Helikoptérové matky Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Iva Kubelková Jan Saudek Jana Doležalová John Denver Johnny Cash Karel Hynek Mácha Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Kritické myšlení Kylie Minogue Káně Křivoklát Lenost Lyžování Léto Marie Rottrová Medaile Medicina Mince Motivace Motivační základní emoce Nemoci Obě dvě i ve vaně Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Páření Čmelák královna Překladač Radost a uspokojení Sabrina Boys Sen o vlčím máku Slavík obecný Slovensko Slunéčko sedmitečné Slípka zelenonohá Smokie Smích Spánek Srdce Vancouver Velký pátek Verše Veverka Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vánoce Vánoční Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zlato včelky a jejich domečky Čas lásek čápů Čápi Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...