Santorini Město Fira
Hlavním městem se Fira stala na počátku 19. století,
nahradila v této funkci Pyrgos Kallistis.Malé domky, zapuštěné do skály, jedno nebo dvou podlažní,
mají výhled buďto na moře nebo do krajiny.

Hlavním městem se Fira stala na počátku 19. století, nahradila v této funkci Pyrgos Kallistis. Nyní je Fira rozvíjejícím se městem s přibližně 1500 obyvateli, kteří žijí současností, ale snaží se udržet místní tradice z dob minulých.

V centru města najdete tržiště. Četné obchody nabízejí velmi rozmanité zboží, které uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka. Návštěva barvitého trhu ve Fiře je radostnou procházkou. Malé domky, zapuštěné do skály, jedno – nebo dvou podlažní, mají výhled buďto na moře nebo do krajiny. Terasy domů nejsou vlastně terasami, ale balkony nebo průchody s klenbami a arkádami a malými, bílými, zdobenými fasádami.

Přímá linie je neznámá, všechno je zakřivené, což dodává unikátní architektonickou charakteristiku domkům ve Fiře, skrytými zčásti v zemi. Nedivte se, když projdete dveřmi do zdánlivě jednopodlažního domu a scházíte po mnoha stupních stále níže a níže a přesto neskončíte v nějakém tmavém plesnivém sklepě, naopak, když otevřete okno, vidíte moře odnášející sluneční paprsky, i když jste sestoupili dvě nebo tři patra do nitra země. Ve Fiře nemají stavby výšku, mají hloubku.

Zdroj: santorini.cz foto original databáze autorů
 

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

*Úvod do blogu Ninive A M E R I K A ABBA Afrodíté Akční příběh - zabijačka a to okolo :: aktivity radosti a milování života Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Cambridge Caracas Cestování po Chile Patagonie Čápi Čas lásek čápů Čas lásek jelenů Česká písnička Divoká Příroda Jižní Afriky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Empatie Enigma Euro Fejeton flame pod články na webu Flora Fotografie z cest Fotografie z Venezuely Dovolená Fotografujte Google Street View Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Helikoptérové matky Historie Hnízdění Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Christina Aquilera I T A L I E Instinkty a pudy IRÁN IRSKO Iva Kubelková Jak se staví sen Jak se volí presidenti v Česku recenze Jan Saudek Jana Doležalová Jaro jaro přijde brzy a léto rychle za ním Ježíš Kristus John Denver Johnny Cash Kalifornie Kámen a bolest Káně Karel Hynek Mácha Karel Kryl Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Komentáře Konipas bílý Korsika Kos Krásné ženy se svlékají Krásy Severní Ameriky Kritické myšlení Krmení mladých Krmítko Kruger National Park Křivoklát Kvalita života Kylie Minogue Labutě péče o mladé Lama Láska Lenost Léto Londýn Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Lyžování Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Marie Rottrová Mateřství a péče o potomstvo Medaile Medicina Mexico a staré aztécké indiánské tance MEXIKO Milování světu vládne Mince Moře Motivace Motivační základní emoce Namlouvání Námluvy Naše zahrady NĚMECKO Nemoci O demokracii Obě dvě i ve vaně Páření Čmelák královna Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Pohyb Prevence první máj Překladač Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Příběhy ze života Příroda Ptáci Pychosomatická medicína Radost a uspokojení Radůza ŘECKO S Google do světa internetu S Motorolou RAZR V3 Sabrina Boys Santorini Sen o vlčím máku Severní Amerika Kanada USA Schwabisch Hall Slavík obecný Slípka zelenonohá Slovensko Slovinsko Slunéčko sedmitečné Smích Smokie South Africa Spánek Správně vidíme jen srdcem Srdce Stehlík Svobodné rozhodnutí SYRIE a JORDÁNSKO Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky Šťastný Nový Den TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Ťuhýk obecný United Kingdom Vancouver Vánoce Vánoční včelky a jejich domečky Velký pátek Venezuela Original Photo Verše Veverka Videa Hudba Hity Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zahrady Zdraví Zlato Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy

Vybraný příspěvek

Stehlík a krmení mladých. To je nadělení....

Můžete je spočítat? Stehlík krmí...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...