Santorini Théra Řecko Čarovný koutek řeckého souostroví
Krajina Santorini, barva pevniny a moře, které ji obklopuje je perla řeckého..  Světlo, hloubka a průzračnost obzorů to je řecký ostrov Santorini

Krajina Santorini, barva pevniny a moře, které ji obklopuje, všudypřítomné světlo, hloubka a průzračnost obzorů – harmonické smaragdové obrazy – vytvářejí zcela ojedinělý celek, jehož mimořádná krása vás donutí zapomenout na okolnosti jeho vzniku a naopak zvýrazní jeho dnešní skvělý vzhled, který potvrzuje fakt, že Santorini je oprávněně považován za nejcennější perlu ve šňůře řeckého souostroví.

Není člověka, který by zůstal chladný při neporovnatelně úchvatném pohledu na Santorini. Tento pohled na ostrov očaroval lidi všude po celém světě, takže Théra už více není malým odlehlým koutkem kdesi v řeckých mořích.

Jméno Santorini je zjevně moderní a souvisí s místním kostelem sv. Ireny. Cizí námořníci nazývali tuto svatou patronku ostrova Santa- Irini a během času z toho vzniklo Santorini.

Před miliony let řecký poloostrov spolu s ionskými ostrovy, ostrovy v Egejském moři a Malou Asií tvořily souvislý suchozemský masiv. Dnešní ostrovy jsou důsledkem nepředstavitelně katastrofických geologických jevů. Jejich přirozeným důsledkem byly mohutné seismické a silnými větry podporované vlny, které zaplavily nižší části nově se vynořivších geologických formací. Zvláště vlastní Santorini bylo formováno lávou a popelem mnoha sopečných center.
Fotografie prohlédněte ve zvětšení! Světlo, hloubka a průzračnost obzorů - souhlasí a foto jsou fascinující.

Zdroj: Santorini.cz
fotodatabase autora webu

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

Správně vidíme jen srdcem Fotografie z cest Videa Hudba Hity MEXIKO Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Krásné ženy se svlékají Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy A M E R I K A Ptáci jaro přijde brzy a léto rychle za ním Divoká Příroda Jižní Afriky Cestování po Chile Patagonie Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Příroda Jak se staví sen Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Ježíš Kristus Fotografie z Venezuely Dovolená Severní Amerika Kanada USA Instinkty a pudy Krásy Severní Ameriky Mateřství a péče o potomstvo TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Venezuela Original Photo aktivity radosti a milování života ŘECKO SYRIE a JORDÁNSKO *Úvod do blogu Ninive I T A L I E Hnízdění Kalifornie Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Šťastný Nový Den South Africa IRÁN Krmení mladých Namlouvání Česká písnička Fotografujte Jak se volí presidenti v Česku recenze Milování světu vládne Santorini Kruger National Park Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen S Google do světa internetu Slovinsko Cambridge IRSKO Komentáře Londýn Svobodné rozhodnutí Zdraví ABBA Jaro Kos Kámen a bolest Láska Mexico a staré aztécké indiánské tance Naše zahrady flame pod články na webu Čas lásek jelenů Akční příběh - zabijačka a to okolo :: Caracas Christina Aquilera Historie Karel Kryl Konipas bílý Korsika Krmítko Kvalita života Labutě péče o mladé Lama Moře Námluvy NĚMECKO O demokracii Pohyb Prevence Pychosomatická medicína Příběhy ze života Radůza S Motorolou RAZR V3 Schwabisch Hall Stehlík United Kingdom Zahrady první máj Ťuhýk obecný Afrodíté Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Enigma Euro Fejeton Flora Google Street View Helikoptérové matky Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Iva Kubelková Jan Saudek Jana Doležalová John Denver Johnny Cash Karel Hynek Mácha Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Kritické myšlení Kylie Minogue Káně Křivoklát Lenost Lyžování Léto Marie Rottrová Medaile Medicina Mince Motivace Motivační základní emoce Nemoci Obě dvě i ve vaně Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Páření Čmelák královna Překladač Radost a uspokojení Sabrina Boys Sen o vlčím máku Slavík obecný Slovensko Slunéčko sedmitečné Slípka zelenonohá Smokie Smích Spánek Srdce Vancouver Velký pátek Verše Veverka Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vánoce Vánoční Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zlato včelky a jejich domečky Čas lásek čápů Čápi Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...