AZTÉKOVÉ - Mexické jezero - Tenochtitlan (Mexico City) Tulum

Prohlížejte ve zvětšení
U jezera
Na trhu
Úžasný výhled
Historie obrázek si zvětšete
Aztékové
Aztékové (sami sebe nazývající mexikové) přišli do Údolí Mexika ze severních pouští vedeni knězem, který měl sen, že se mají zastavit až uvidí orla sedícího na kaktusu a požírajícího hada. Přesně tento obraz se jim naskytnul u Mexického jezera. Jezero však už bylo osídleno, takže se usadili na ostrově uvnitř jezera. Po dlouhou dobu zde byli pouze jako podřadný národ, který musel také vést války pro vládce jezera. Když zvítězili na Xochimilkem donesli jako důkaz svého vítězství 8000 lidských uší. Tím získali půdu a také právo uctívat vládcovu dceru jako Aztéckou bohyni. Ten však netušil, co přesně to znamená, zjistil to až na banketu, kde uviděl tanečníka oblečeného v kůži své dcery.
Aztékové založili Tenochtitlan (svoje hlavní město, dnes Mexico City) v někdy v 1325-1345. V roce 1427 povstali proti vládci jezera Azcapotzalcovi a stali se vládci v oblasti. Aztékové přejali některé zvyky od předchozích kultur. Lidské oběti pravděpodobně od Toltéků. Za Aztéků však dosáhl ohromujících čísel. Například při zasvěcování nového chrámu v Tenochtitlanu v roce 1487 bylo zaživa vytrženo srdce z těla asi 20 000 lidí během čtyř dní.
V druhé polovině 15. Století získali aztékové kontrolu na celým územím středního mexika a vytvořili říši s asi pěti miliony lidí.

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

Správně vidíme jen srdcem Fotografie z cest Videa Hudba Hity MEXIKO Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Krásné ženy se svlékají Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy A M E R I K A Ptáci jaro přijde brzy a léto rychle za ním Divoká Příroda Jižní Afriky Cestování po Chile Patagonie Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Příroda Jak se staví sen Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Ježíš Kristus Fotografie z Venezuely Dovolená Severní Amerika Kanada USA Instinkty a pudy Krásy Severní Ameriky Mateřství a péče o potomstvo TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Venezuela Original Photo aktivity radosti a milování života ŘECKO SYRIE a JORDÁNSKO *Úvod do blogu Ninive I T A L I E Hnízdění Kalifornie Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Šťastný Nový Den South Africa IRÁN Krmení mladých Namlouvání Česká písnička Fotografujte Jak se volí presidenti v Česku recenze Milování světu vládne Santorini Kruger National Park Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen S Google do světa internetu Slovinsko Cambridge IRSKO Komentáře Londýn Svobodné rozhodnutí Zdraví ABBA Jaro Kos Kámen a bolest Láska Mexico a staré aztécké indiánské tance Naše zahrady flame pod články na webu Čas lásek jelenů Akční příběh - zabijačka a to okolo :: Caracas Christina Aquilera Historie Karel Kryl Konipas bílý Korsika Krmítko Kvalita života Labutě péče o mladé Lama Moře Námluvy NĚMECKO O demokracii Pohyb Prevence Pychosomatická medicína Příběhy ze života Radůza S Motorolou RAZR V3 Schwabisch Hall Stehlík United Kingdom Zahrady první máj Ťuhýk obecný Afrodíté Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Enigma Euro Fejeton Flora Google Street View Helikoptérové matky Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Iva Kubelková Jan Saudek Jana Doležalová John Denver Johnny Cash Karel Hynek Mácha Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Kritické myšlení Kylie Minogue Káně Křivoklát Lenost Lyžování Léto Marie Rottrová Medaile Medicina Mince Motivace Motivační základní emoce Nemoci Obě dvě i ve vaně Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Páření Čmelák královna Překladač Radost a uspokojení Sabrina Boys Sen o vlčím máku Slavík obecný Slovensko Slunéčko sedmitečné Slípka zelenonohá Smokie Smích Spánek Srdce Vancouver Velký pátek Verše Veverka Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vánoce Vánoční Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zlato včelky a jejich domečky Čas lásek čápů Čápi Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...