Když jsi byl v životě 100% šťastný, byl jsi nadšený Každý svého štěstí strůjcem.

Pohoda dovolených  krmení racků v letu
Co je to štěstí?

Jeden den jste šťastní, druhý den máte přímo depresi. Dosáhneme dlouho vytouženého pozemského cíle, na kterém jsme týdny, měsíce nebo dokonce léta pracovali a najednou zjistíme, že nás to šťastnými neučinilo. Kde se stala chyba? Je to jednoduché. Cíl, za kterým jsme šli, prostě nebyl správný. Co tedy dělat?
Jestli se nám někdy zdá, že je tento svět nespravedlivý, podívejme se jen na to, kteří lidé jsou šťastní. Zkusme se vcítit například do nějakého majetného člověka. Snad samotný majetek již někdy někoho udělal šťastným? Určitě ne! A může například kterýkoliv nepoctivý člověk pocítit štěstí? Ne, protože dříve, než by mohl být šťastný, se musí probudit jeho svědomí, a to mu v tom zabrání až do chvíle nápravy. Tak kdo tedy vlastně může být šťastný, existuje někdo takový? Ale jistěže, avšak jediná cesta, jak toho mohl dosáhnout, je cesta k ušlechtilosti vlastní duše.
Ušlechtilost, to je ctnost, kterou nám opět nikdo jiný nedaruje ani si ji nekoupíme v obchodě. Jestli po ní toužíme, tak se musíme prostě sami snažit a vyvíjet se k šlechetnému, k dobrému.
Znáš to a pamatuješ si to.
Když jsi byl v životě 100% šťastný, byl jsi nadšený.

Je jedno jestli to byl nový vztah, nové auto, nová práce, nový koníček, nový byt, nový dům - byl jsi nadšený. A byl jsi šťastný. Tedy recept na štěstí je jednoduchý. Chceš-li být šťastný, nadchni se svým životem. Tím co prožíváš, co plánuješ... Nenech si ty pocity vzít od někoho, kdo na šťastný život abdikoval. Takoví lidé nikdy nepřiznali, že abdikovali kvůli vlastním chybám, a nikdy to nepřiznají - takže budou hledat chyby pořád jinde než v sobě a tudíž je nemohou napravit a stát se znova šťastnými.

Ty jsi on-line zapojen do svého života a to znamená, že jsi nadšen. A jsi-li nadšen vlastním životem, jsi šťastný.

Suae quisque fortunae faber (Sallustius,Dopisy Caesarovi starci o státě 1,1,2)
Každý svého štěstí strůjcem... Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

Správně vidíme jen srdcem Fotografie z cest Videa Hudba Hity MEXIKO Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Krásné ženy se svlékají Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy A M E R I K A Ptáci jaro přijde brzy a léto rychle za ním Divoká Příroda Jižní Afriky Cestování po Chile Patagonie Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Příroda Jak se staví sen Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Ježíš Kristus Fotografie z Venezuely Dovolená Severní Amerika Kanada USA Instinkty a pudy Krásy Severní Ameriky Mateřství a péče o potomstvo TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Venezuela Original Photo aktivity radosti a milování života ŘECKO SYRIE a JORDÁNSKO *Úvod do blogu Ninive I T A L I E Hnízdění Kalifornie Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Šťastný Nový Den South Africa IRÁN Krmení mladých Namlouvání Česká písnička Fotografujte Jak se volí presidenti v Česku recenze Milování světu vládne Santorini Kruger National Park Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen S Google do světa internetu Slovinsko Cambridge IRSKO Komentáře Londýn Svobodné rozhodnutí Zdraví ABBA Jaro Kos Kámen a bolest Láska Mexico a staré aztécké indiánské tance Naše zahrady flame pod články na webu Čas lásek jelenů Akční příběh - zabijačka a to okolo :: Caracas Christina Aquilera Historie Karel Kryl Konipas bílý Korsika Krmítko Kvalita života Labutě péče o mladé Lama Moře Námluvy NĚMECKO O demokracii Pohyb Prevence Pychosomatická medicína Příběhy ze života Radůza S Motorolou RAZR V3 Schwabisch Hall Stehlík United Kingdom Zahrady první máj Ťuhýk obecný Afrodíté Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Enigma Euro Fejeton Flora Google Street View Helikoptérové matky Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Iva Kubelková Jan Saudek Jana Doležalová John Denver Johnny Cash Karel Hynek Mácha Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Kritické myšlení Kylie Minogue Káně Křivoklát Lenost Lyžování Léto Marie Rottrová Medaile Medicina Mince Motivace Motivační základní emoce Nemoci Obě dvě i ve vaně Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Páření Čmelák královna Překladač Radost a uspokojení Sabrina Boys Sen o vlčím máku Slavík obecný Slovensko Slunéčko sedmitečné Slípka zelenonohá Smokie Smích Spánek Srdce Vancouver Velký pátek Verše Veverka Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vánoce Vánoční Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zlato včelky a jejich domečky Čas lásek čápů Čápi Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...