V ulicích je déšť - Every Time It Rains Jan Spálený : Gary Moore - Still Got The BluesVideo Zahrada v dešti Jan Spálený - není vyhledejte si a stáhněte MP3.

Pro dnešek překrásné kytarové umění Blues od Gary Moore


Irský kytarista a zpěvák Gary Moore (nar. 4. 4. 1952, Belfast) začal hrát na kytaru v jedenácti letech a v šestnácti se po přestěhování do Dublinu vydal na profesionální dráhu. V tomto irském hlavním městě se skamarádil s Philem Lynottem, se kterým obýval společný byt. V roce 1968 se spolu se zpěvákem, kytaristou a basistou Philem Lynottem, basákem Brendanem Shieldsem a bubeníkem Noelem Bridgemannem stal členem skupiny Skid Row, s níž natočil dvojici alb, eponymní "Skid Row" z roku 1970 a LP-čko "34 Hours", vydané o rok později.

Roku 1973 irský hudebník založil Gary Moore Band a debutoval s albem "Grinding Stone". Rok na to se Moore připojil k Thin Lizzy při natáčení alba "Night Life". Pak se stal členem kapely Colosseum II (s Jonem Hismanem a Donem Aireyem), s níž ve druhé polovině 70. let vydal dvě desky, "Strange New Flesh" a "Electric Savage". V sedmdesátémosmém roce se Gary Moore vydal na sólovou dráhu s fošnou "Back on the Streets", na níž mu svým zpěvem vypomohl Phil Lynott. Z této spolupráce vznikl titulní song a balada "Parisiene Walkways" (# 8 GB; 1979). Vzápětí se Gary Moore nakrátko opět začlenil do sestavy Thin Lizzy, se kterou vytvořil jedno z jejich základních alb "Black Rose". Divoká virtuózní formace na "Černé růži" skloubila svoji hardrockovou výbušnost s jeho keltsko-irskou melodičností. Na podporu alba Gary Moore vyjel s Thin Lizzy na americké turné, kde se naplno projevil propastný rozdíl mezi ním a ostatními zběsile pařícími a příležitostně drogujícími členy "Ještěrečky". Gary Moore se po vzájemných narůstajících neshodách opakovaně schválně nedostavil na tři koncertní představení, za což dostal od managementu kapely hodinovou výpověď.

Na samém počátku 80. let Gary sestavil svoji vlastní skupinu G-Force - zpěv Tony Newton, basa Willie Dee, bicí Mark Nauseefe - se kterou vydal nepříliš úspěšné stejnojmenné album. Poté se svérázný Ir vrátil na sólovou dráhu a po průměrné desce "Corridors of Power" z roku 1982 a o dva roky později vydanému elpíčku "Victims of the Future" se naposledy spojil se svým starým kámošem Philem Lynottem, se kterým natočil protiválečnou píseň "Out in the Fields" (# 5 GB; 1985), zařazenou na výborném, irsky melodickém a poetickém albu "Run for Cover". V tomto "keltském" duchu se v roce 1987 neslo i další, silnými melodiemi prostoupené album "Wild Frontier". Koncem osmdesátých let Gary Moore vydal ještě jedno pop - hardrockovo - metalové LP-čko "After the War", jež však zůstalo ve stínu předešlého opusu i když při jeho nahrávání vypomohl například i Ozzy Osbourne (ex - Black Sabbath).

Na počátku 90. let Gary Moore prostřednictvím tisku oznámil svůj úmysl nepokračovat ve svém osobitém stylu, ale navždy se vrátit ke kořenům a prazákladům rockové muziky, k tomu, co ho nesmírně přitahovalo a ovlivňovalo již během dospívání, k blues. Téhož roku Moore vydal společně s Albertem Collinsem a Albertem Kingem jednoznačně bluesově zaměřenou desku "Still Got the Blues". Jeho nečekaný obrat sice odradil spoustu jeho dřívějších fanoušků avšak zároveň přitáhl pozornost zástupu nových, bluesově orientovaných příznivců, zejména ze Spojených států. Po bluesovém albu "After Hours" a stejně zaměřeném živáku "Blues Alive" se Gary Moore dal dohromady s věhlasnými legendárními hráči někdejšího super-tria Cream a místo bývalého třetího člena Erica Claptona pod hlavičkou BBM (podle počátečních písmen příjmení) spolupracoval s rytmickým duem Cream, zpívajícím baskytaristou Jackem Brucem a bubeníkem Gingerem Bakerem. Výsledek této vzájemné spolupráce spatřil světlo světa v roce 1984 pod názvem "Around the Next Dream".Čtěte více na oficiálních stránkách zde.

Gary Moore - Still Got The Blues (Live)

Fascinující hra na kytaru přehrajte si video - doporučuji.

Zdroj: Google video, YouTube
http://www.garymoore.org/
http://www.bestrock.cz/

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

Správně vidíme jen srdcem Fotografie z cest Videa Hudba Hity MEXIKO Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Krásné ženy se svlékají Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy A M E R I K A Ptáci jaro přijde brzy a léto rychle za ním Divoká Příroda Jižní Afriky Cestování po Chile Patagonie Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Příroda Jak se staví sen Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Ježíš Kristus Fotografie z Venezuely Dovolená Severní Amerika Kanada USA Instinkty a pudy Krásy Severní Ameriky Mateřství a péče o potomstvo TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Venezuela Original Photo aktivity radosti a milování života ŘECKO SYRIE a JORDÁNSKO *Úvod do blogu Ninive I T A L I E Hnízdění Kalifornie Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Šťastný Nový Den South Africa IRÁN Krmení mladých Namlouvání Česká písnička Fotografujte Jak se volí presidenti v Česku recenze Milování světu vládne Santorini Kruger National Park Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen S Google do světa internetu Slovinsko Cambridge IRSKO Komentáře Londýn Svobodné rozhodnutí Zdraví ABBA Jaro Kos Kámen a bolest Láska Mexico a staré aztécké indiánské tance Naše zahrady flame pod články na webu Čas lásek jelenů Akční příběh - zabijačka a to okolo :: Caracas Christina Aquilera Historie Karel Kryl Konipas bílý Korsika Krmítko Kvalita života Labutě péče o mladé Lama Moře Námluvy NĚMECKO O demokracii Pohyb Prevence Pychosomatická medicína Příběhy ze života Radůza S Motorolou RAZR V3 Schwabisch Hall Stehlík United Kingdom Zahrady první máj Ťuhýk obecný Afrodíté Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Enigma Euro Fejeton Flora Google Street View Helikoptérové matky Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Iva Kubelková Jan Saudek Jana Doležalová John Denver Johnny Cash Karel Hynek Mácha Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Kritické myšlení Kylie Minogue Káně Křivoklát Lenost Lyžování Léto Marie Rottrová Medaile Medicina Mince Motivace Motivační základní emoce Nemoci Obě dvě i ve vaně Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Páření Čmelák královna Překladač Radost a uspokojení Sabrina Boys Sen o vlčím máku Slavík obecný Slovensko Slunéčko sedmitečné Slípka zelenonohá Smokie Smích Spánek Srdce Vancouver Velký pátek Verše Veverka Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vánoce Vánoční Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zlato včelky a jejich domečky Čas lásek čápů Čápi Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...