Hroznové víno jako ovoce

Hroznové víno

Hroznové víno

jako ovoce nám přináší mnoho pozitivního. To věděli již staří Řekové, kteří hrozny podávali při svých hostinách a připisovali jim léčivý účinek. Protože kromě lákavého vzhledu, snadné dostupnosti a výborné chuti, nám poskytují celý koktejl vitamínů a minerálů posilujících naše zdraví.
Hrozny obsahují 80 % vody, vitamíny skupiny B a vitamín C. Z minerálních látek tu nalezneme hlavně mangan, hořčík, železo, draslík a vápník. Ačkoliv vinné hrozny obsahují jen malé množství esenciálních kyselin, zastoupeny jsou všechny. Dále pak velké množství vlákniny a sacharidů.

Na vlákninu jsou bohaté zejména slupky. Jejich konzumací posilujeme střeva proti ochablosti, působíme proti zácpě a zároveň odvodňujeme organismus. Také jej zbavujeme nahromaděných toxinů. Díky těmto schopnostem je hroznové víno skvělým pomocníkem v boji proti celulitidě!

Vinné hrozny působí na náš organismus močopudně. Urychlují průchod moči, a tak vyplavují bakterie. Tím mírní záněty ledvin. Hroznové víno chrání srdce a oběhovou soustavu tím, že dodává energii buňkám a zlepšuje zdraví artérií. Podporuje tvorbu červených krvinek a proudění krve. Také zabraňuje ukládání cholesterolu na stěnách artérií.

I jadérka hroznového vína, která mnohým nechutnají, mají své uplatnění. Lisuje se z nich olej, který je výborný v salátech a také se používá v kosmetice. Navíc jsou drcená jadérka skvělým peelingem. K dostání jsou i vitamíny obohacené výtažky z jader hroznového vína. Z celých plodů se připravuje kromě vína i vinný ocet. Sušením bezpeckových odrůd se získávají rozinky.

Jednoduché sacharidy v hroznovém vínu přináší tělu spoustu energie. Proto jsou hrozny vítanou svačinkou pro školáky, sportovce i rekonvalescenty. Měli bychom se však držet jedné zásady. Hroznové víno není dobré kombinovat s kefírem, mlékem či perlivou vodou. Tato kombinace dokáže spolehlivě podráždit žaludek.

I když jsou hrozny obecně považovány za kalorické ovoce, není to s nimi tak hrozné. Jejich kalorická hodnota je totiž 289 kJ/100 g. Mají střední glykemický index, takže je můžete směle zařadit do svého jídelníčku, i když právě držíte redukční dietu. Jejich sladkou šťávu můžeme využít při přípravě tolik oblíbených a moderních fresh juiců. Zvláště vhodné jsou v kombinaci s kyselejšími druhy ovoce, které přirozeně přisladí!

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

Správně vidíme jen srdcem Fotografie z cest Videa Hudba Hity MEXIKO Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Krásné ženy se svlékají Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy A M E R I K A Ptáci jaro přijde brzy a léto rychle za ním Divoká Příroda Jižní Afriky Cestování po Chile Patagonie Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Příroda Jak se staví sen Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Ježíš Kristus Fotografie z Venezuely Dovolená Severní Amerika Kanada USA Instinkty a pudy Krásy Severní Ameriky Mateřství a péče o potomstvo TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Venezuela Original Photo aktivity radosti a milování života ŘECKO SYRIE a JORDÁNSKO *Úvod do blogu Ninive I T A L I E Hnízdění Kalifornie Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Šťastný Nový Den South Africa IRÁN Krmení mladých Namlouvání Česká písnička Fotografujte Jak se volí presidenti v Česku recenze Milování světu vládne Santorini Kruger National Park Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen S Google do světa internetu Slovinsko Cambridge IRSKO Komentáře Londýn Svobodné rozhodnutí Zdraví ABBA Jaro Kos Kámen a bolest Láska Mexico a staré aztécké indiánské tance Naše zahrady flame pod články na webu Čas lásek jelenů Akční příběh - zabijačka a to okolo :: Caracas Christina Aquilera Historie Karel Kryl Konipas bílý Korsika Krmítko Kvalita života Labutě péče o mladé Lama Moře Námluvy NĚMECKO O demokracii Pohyb Prevence Pychosomatická medicína Příběhy ze života Radůza S Motorolou RAZR V3 Schwabisch Hall Stehlík United Kingdom Zahrady první máj Ťuhýk obecný Afrodíté Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Enigma Euro Fejeton Flora Google Street View Helikoptérové matky Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Iva Kubelková Jan Saudek Jana Doležalová John Denver Johnny Cash Karel Hynek Mácha Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Kritické myšlení Kylie Minogue Káně Křivoklát Lenost Lyžování Léto Marie Rottrová Medaile Medicina Mince Motivace Motivační základní emoce Nemoci Obě dvě i ve vaně Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Páření Čmelák královna Překladač Radost a uspokojení Sabrina Boys Sen o vlčím máku Slavík obecný Slovensko Slunéčko sedmitečné Slípka zelenonohá Smokie Smích Spánek Srdce Vancouver Velký pátek Verše Veverka Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vánoce Vánoční Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zlato včelky a jejich domečky Čas lásek čápů Čápi Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...