Radůza. Větře duj každý můj každý krok a každý vdech je jen Tvůj při mně stůj ještě mě chvíli nech. Bez fantasie a odvahy není nic co by za něco stálo!

Radůza
Kuráži může člověka naučit život.
Nějaký zážitek může tak zásadně změnit jeho pohled na to, co je důležité,
že si otázky typu "co by tomu lidi řekli" vůbec neklade, protože pochopí,
 že lidi vždycky budou něco říkat a že kdo se bojí, přijde o šanci prožít velké city, velké zážitky.
Kuráž se určitě dá i trénovat.
Dá se trénovat i takové to prosté „nebání se“, vzpomeňte si na Foglara a jeho Bobříka odvahy. Já jsem se takhle vytrénovala natolik, že mi nedělá problém projít v noci lesem, či tam dokonce sama přespat. Hm... načerpat kuráž... mně se to nikdy nestalo, ale je možné že někomu může dodat odvahu třeba přítel, víra, nebo láska...
Jen dodávám, fascinuje mne několik nových písniček z posledních videí co se dají vyhledat. Skvělé písně i texty a ta energie zpěvačky, až divokost přístupu k životu, světu a lidem. Přitom moudré, velmi jemné a moudré texty. A ta harmonika zdůrazňuje hlas i text. Harmonika je velmi společenská, tesklivá i veselá. Nahodí nás, nabudí, vzpomínáme, obnovujeme fantasii. Bez fantasie a odvahy není nic co by za něco stálo.
To tvrdím a píšu s rozmyslem. Přidám moudro: Ať zítra miluje, kdo nemiloval nikdy, i ten, kdo miloval, ať zítra miluje (latinský verš je refrénem básně Pervigilium Veneris 1)
CRAS AMET, QUI NUNQUAM AMAVIT, QUIQUE AMAVIT, CRAS AMET.
Možná, že člověk časem ohne se
to aby blíž k zemi měl
a potom sám zemí stane se
 a všecko, co kdy chtěl
Větře duj
každý můj
každý krok
a každý vdech
je jen Tvůj
při mně stůj
ještě mě chvíli nech
na ten mech
slunce dech
až kopce rozhrne
Bože můj, Bože můj
ať je vidím
 jak poprvé
Štěstí hledá každý stvoření
každej chce lásku a klid
a možná, že bolest srdce přemění
 jak vždycky chtěls´ ho mít
 Větře duj
Možná, že člověk časem ohne se
to, aby viděl věci líp
vzpomínám lásky, co kdy měla jsem
nebo chtěla mít

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

Správně vidíme jen srdcem Fotografie z cest Videa Hudba Hity MEXIKO Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Krásné ženy se svlékají Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy A M E R I K A Ptáci jaro přijde brzy a léto rychle za ním Divoká Příroda Jižní Afriky Cestování po Chile Patagonie Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Příroda Jak se staví sen Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Ježíš Kristus Fotografie z Venezuely Dovolená Severní Amerika Kanada USA Instinkty a pudy Krásy Severní Ameriky Mateřství a péče o potomstvo TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Venezuela Original Photo aktivity radosti a milování života ŘECKO SYRIE a JORDÁNSKO *Úvod do blogu Ninive I T A L I E Hnízdění Kalifornie Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Šťastný Nový Den South Africa IRÁN Krmení mladých Namlouvání Česká písnička Fotografujte Jak se volí presidenti v Česku recenze Milování světu vládne Santorini Kruger National Park Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen S Google do světa internetu Slovinsko Cambridge IRSKO Komentáře Londýn Svobodné rozhodnutí Zdraví ABBA Jaro Kos Kámen a bolest Láska Mexico a staré aztécké indiánské tance Naše zahrady flame pod články na webu Čas lásek jelenů Akční příběh - zabijačka a to okolo :: Caracas Christina Aquilera Historie Karel Kryl Konipas bílý Korsika Krmítko Kvalita života Labutě péče o mladé Lama Moře Námluvy NĚMECKO O demokracii Pohyb Prevence Pychosomatická medicína Příběhy ze života Radůza S Motorolou RAZR V3 Schwabisch Hall Stehlík United Kingdom Zahrady první máj Ťuhýk obecný Afrodíté Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Enigma Euro Fejeton Flora Google Street View Helikoptérové matky Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Iva Kubelková Jan Saudek Jana Doležalová John Denver Johnny Cash Karel Hynek Mácha Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Kritické myšlení Kylie Minogue Káně Křivoklát Lenost Lyžování Léto Marie Rottrová Medaile Medicina Mince Motivace Motivační základní emoce Nemoci Obě dvě i ve vaně Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Páření Čmelák královna Překladač Radost a uspokojení Sabrina Boys Sen o vlčím máku Slavík obecný Slovensko Slunéčko sedmitečné Slípka zelenonohá Smokie Smích Spánek Srdce Vancouver Velký pátek Verše Veverka Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vánoce Vánoční Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zlato včelky a jejich domečky Čas lásek čápů Čápi Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...