Mince oběžné a pamětní investiční zlaté mince medaile pamětní sběratelské


České mince

České koruny nominální mince oběžné a pamětní
Hlavní část produkce České mincovny tvoří české mince, emitované Českou národní bankou na základě zákonů České republiky. Jsou to české koruny ‒ nominální mince oběžné a pamětní, které jsou zákonným platidlem v České republice. Česká mincovna razí od svého vzniku v roce 1993 veškeré oběžné a pamětní mince pro Českou národní banku.

Zlaté mince

Od roku 1995 Česká mincovna vítězila ve výběrových řízeních, které vypisuje ČNB v pětiletých obdobích na ražbu pamětních zlatých mincí. Ty jsou emitovány v nominálních hodnotách 1 000 Kč, 2 500 Kč, 5 000 Kč a 10 000 Kč v sadách s různými náměty. 
Česká mincovna  každý rok vydává také pamětní medaile podle emisního plánu. Medaile České mincovny si našly oblibu u sběratelů především díky jejich vysoké umělecké hodnotě a vynikající kvalitě.


Výtvarné a grafické návrhy medailí vytvářejí přední čeští umělci, mezi něž patří ak. mal. Oldřich Kulhánek, ak. soch. Vladimír Oppl, ak. soch. Jiří Dostál, prof. Jiří Harcuba, ak. soch. Majka Wichnerová, Jaroslav Bejvl, ak. mal. Karel Zeman a další. Autory návrhů jsou však někdy i mladí talentovaní umělci vzešlí z výtvarných soutěží.
Výrobě každé medaile je věnována mimořádná péče rytců České mincovny, kde je ručně pod mikroskopem dolaďován každý detail vzoru medaile.
Medaile České mincovny jsou raženy jak z drahých, tak z obecných kovů. Z drahých puncovaných kovů se nejčastěji používá ryzí zlato (Au 999,9), dukátové zlato (Au 986) a stříbro (Ag 999 a Ag 925). Výjimečně se razí i medaile z platiny (Pt 999,9).

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

Správně vidíme jen srdcem Fotografie z cest Videa Hudba Hity MEXIKO Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Krásné ženy se svlékají Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy A M E R I K A Ptáci jaro přijde brzy a léto rychle za ním Divoká Příroda Jižní Afriky Cestování po Chile Patagonie Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Příroda Jak se staví sen Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Ježíš Kristus Fotografie z Venezuely Dovolená Severní Amerika Kanada USA Instinkty a pudy Krásy Severní Ameriky Mateřství a péče o potomstvo TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Venezuela Original Photo aktivity radosti a milování života ŘECKO SYRIE a JORDÁNSKO *Úvod do blogu Ninive I T A L I E Hnízdění Kalifornie Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Šťastný Nový Den South Africa IRÁN Krmení mladých Namlouvání Česká písnička Fotografujte Jak se volí presidenti v Česku recenze Milování světu vládne Santorini Kruger National Park Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen S Google do světa internetu Slovinsko Cambridge IRSKO Komentáře Londýn Svobodné rozhodnutí Zdraví ABBA Jaro Kos Kámen a bolest Láska Mexico a staré aztécké indiánské tance Naše zahrady flame pod články na webu Čas lásek jelenů Akční příběh - zabijačka a to okolo :: Caracas Christina Aquilera Historie Karel Kryl Konipas bílý Korsika Krmítko Kvalita života Labutě péče o mladé Lama Moře Námluvy NĚMECKO O demokracii Pohyb Prevence Pychosomatická medicína Příběhy ze života Radůza S Motorolou RAZR V3 Schwabisch Hall Stehlík United Kingdom Zahrady první máj Ťuhýk obecný Afrodíté Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Enigma Euro Fejeton Flora Google Street View Helikoptérové matky Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Iva Kubelková Jan Saudek Jana Doležalová John Denver Johnny Cash Karel Hynek Mácha Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Kritické myšlení Kylie Minogue Káně Křivoklát Lenost Lyžování Léto Marie Rottrová Medaile Medicina Mince Motivace Motivační základní emoce Nemoci Obě dvě i ve vaně Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Páření Čmelák královna Překladač Radost a uspokojení Sabrina Boys Sen o vlčím máku Slavík obecný Slovensko Slunéčko sedmitečné Slípka zelenonohá Smokie Smích Spánek Srdce Vancouver Velký pátek Verše Veverka Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vánoce Vánoční Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zlato včelky a jejich domečky Čas lásek čápů Čápi Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...