Když jsi byl v životě 100% šťastný, byl jsi nadšený Každý svého štěstí strůjcem.

Pohoda dovolených  krmení racků v letu
Co je to štěstí?

Jeden den jste šťastní, druhý den máte přímo depresi. Dosáhneme dlouho vytouženého pozemského cíle, na kterém jsme týdny, měsíce nebo dokonce léta pracovali a najednou zjistíme, že nás to šťastnými neučinilo. Kde se stala chyba? Je to jednoduché. Cíl, za kterým jsme šli, prostě nebyl správný. Co tedy dělat?
Jestli se nám někdy zdá, že je tento svět nespravedlivý, podívejme se jen na to, kteří lidé jsou šťastní. Zkusme se vcítit například do nějakého majetného člověka. Snad samotný majetek již někdy někoho udělal šťastným? Určitě ne! A může například kterýkoliv nepoctivý člověk pocítit štěstí? Ne, protože dříve, než by mohl být šťastný, se musí probudit jeho svědomí, a to mu v tom zabrání až do chvíle nápravy. Tak kdo tedy vlastně může být šťastný, existuje někdo takový? Ale jistěže, avšak jediná cesta, jak toho mohl dosáhnout, je cesta k ušlechtilosti vlastní duše.
Ušlechtilost, to je ctnost, kterou nám opět nikdo jiný nedaruje ani si ji nekoupíme v obchodě. Jestli po ní toužíme, tak se musíme prostě sami snažit a vyvíjet se k šlechetnému, k dobrému.
Znáš to a pamatuješ si to.
Když jsi byl v životě 100% šťastný, byl jsi nadšený.

Je jedno jestli to byl nový vztah, nové auto, nová práce, nový koníček, nový byt, nový dům - byl jsi nadšený. A byl jsi šťastný. Tedy recept na štěstí je jednoduchý. Chceš-li být šťastný, nadchni se svým životem. Tím co prožíváš, co plánuješ... Nenech si ty pocity vzít od někoho, kdo na šťastný život abdikoval. Takoví lidé nikdy nepřiznali, že abdikovali kvůli vlastním chybám, a nikdy to nepřiznají - takže budou hledat chyby pořád jinde než v sobě a tudíž je nemohou napravit a stát se znova šťastnými.

Ty jsi on-line zapojen do svého života a to znamená, že jsi nadšen. A jsi-li nadšen vlastním životem, jsi šťastný.

Suae quisque fortunae faber (Sallustius,Dopisy Caesarovi starci o státě 1,1,2)
Každý svého štěstí strůjcem... Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

*Úvod do blogu Ninive A M E R I K A ABBA Afrodíté Akční příběh - zabijačka a to okolo :: aktivity radosti a milování života Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Cambridge Caracas Cestování po Chile Patagonie Čápi Čas lásek čápů Čas lásek jelenů Česká písnička Divoká Příroda Jižní Afriky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Empatie Enigma Euro Fejeton flame pod články na webu Flora Fotografie z cest Fotografie z Venezuely Dovolená Fotografujte Google Street View Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Helikoptérové matky Historie Hnízdění Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Husa Husy Christina Aquilera I T A L I E Instinkty a pudy IRÁN IRSKO Iva Kubelková Jak se staví sen Jak se volí presidenti v Česku recenze Jan Saudek Jana Doležalová Jaro jaro přijde brzy a léto rychle za ním Ježíš Kristus John Denver Johnny Cash Kalifornie Kámen a bolest Káně Karel Hynek Mácha Karel Kryl Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Komentáře Konipas bílý Korsika Kos Krásné ženy se svlékají Krásy Severní Ameriky Kritické myšlení Krmení mladých Krmítko Kruger National Park Křivoklát Kvalita života Kylie Minogue Labutě péče o mladé Lama Láska Lenost Léto Londýn Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Lyžování Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Marie Rottrová Mateřství a péče o potomstvo Medaile Medicina Mexico a staré aztécké indiánské tance MEXIKO Milování světu vládne Mince Moře Motivace Motivační základní emoce Namlouvání Námluvy Naše zahrady NĚMECKO Nemoci O demokracii Obě dvě i ve vaně Páření Čmelák královna Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Pohyb Prevence první máj Překladač Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Příběhy ze života Příroda Ptáci Pychosomatická medicína Radost a uspokojení Radůza ŘECKO S Google do světa internetu S Motorolou RAZR V3 Sabrina Boys Santorini Sen o vlčím máku Severní Amerika Kanada USA Schwabisch Hall Slavík obecný Slípka zelenonohá Slovensko Slovinsko Slunéčko sedmitečné Smích Smokie South Africa Spánek Správně vidíme jen srdcem Srdce Stehlík Svobodné rozhodnutí SYRIE a JORDÁNSKO Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky Šťastný Nový Den TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Ťuhýk obecný United Kingdom Vancouver Vánoce Vánoční včelky a jejich domečky Velký pátek Venezuela Original Photo Verše Veverka Videa Hudba Hity Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zahrady Zdraví Zlato Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy

Vybraný příspěvek

Stehlík a krmení mladých. To je nadělení....

Můžete je spočítat? Stehlík krmí...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...