Ostrov Korsika (Corse) perla středomoří

Korsika a košíčky ilustrační foto

Ostrov Korsika perla středomoří
Příslušnost: Francie.
Poloha: 80 km západně od Itálie, 160 km jižně od francouzské Riviéry, 13 km severně od Sardinie.
Rozloha: 8 720 km2, 965 km pobřeží.
Počet obyvatel: 220 000, z toho polovina žijící ve městech Ajaccio a Bastia.
Nejvyšší kóta: Monte Cinto 2 706 m. Na Korsiku se nejlépe dostanete trajektem z italského Livorna do Bastie. Dopravu trajektem si můžete zařídit a zaplatit přes internet na adrese corsicaferries.com. Můžete zkusit přijet tzv. na blind a v místní kanceláři si jízdenku koupit až před cestou, ale nemusí se to podařit, protože trajekty bývají plné. Jezdí zde obrovské žluté trajekty s jednou nebo více garážovými palubami a s pěti dalšími palubami, ve kterých se dá přebývat během plavby. 

Korsika - poloha, počasí, pobřeží a hory: Ostrov Korsika leží v Janovském zálivu 12 km od italské Sardinie, od níž je oddělen Bonifackým průlivem. Vzdálenost od Francie činí 170 km a od kontinentální Itálie pouhých 83 km.

K rozmanitostem přírody přispívá i typické středomořské podnebí s velkými rozdíly, hlavně podle nadmořské výšky. Většinou je slunečné a zvláště v létě, kdy teploty na pobřeží dosahují 30-35 °C, horké a suché. Srážky přicházejí zejména v zimních měsících, zatímco v létě je počet dnů s deštěm silně omezen. Ještě počátkem léta, kdy už na pobřeží začíná sezóna, leží na horských vrcholech i ve vysokohorských sedlech sníh.

Korsika je země hor. Moře je čisté, místy až azurově modré.
 Korsika - krajina a mostní horské laguny a mosty
Korsika má velmi rozdílná pobřeží. Východní je ploché, souvislé a rovné, západní skalnaté, silné a členité. Bystřiny a řeky spolu s mořem vytvořily na plochém východním korsickém pobřeží laguny stojaté vody.
Dodnes jsou tu velké sladkovodní plochy oddělené od moře jen úzkou hrází.
Pláže jsou většinou písečné s jemným až jemně hrubým bílým pískem. Moře je opravdu čisté, místy až azurově modré s viditelností na dno, což dobře umožňuje pozorovat drobné mořské živočichy.
Korsika je země hor. Na první pohled vypadá mapa ostrova jako nepřehledný chaos pohoří. Hory prorůstají Korsiku od severu k jihu, od západu na východ. Korsika je skutečně jedno jediné obrovské pohoří trčící z vln. Kdyby Středozemní moře rázem vyschlo, tyčilo by se na místě ostrova pohoří vysoké téměř pět tisíc metrů, protože Korsika vyrůstá z mořského dna hlubokého přes dva kilometry. Korsika patří geologicky k nejstarším částem Evropy.

Zdroj: cs.wikipedia.org Fotografie: databáze autora (cestování)

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

Správně vidíme jen srdcem Fotografie z cest Videa Hudba Hity MEXIKO Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Krásné ženy se svlékají Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy A M E R I K A Ptáci jaro přijde brzy a léto rychle za ním Divoká Příroda Jižní Afriky Cestování po Chile Patagonie Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Příroda Jak se staví sen Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Ježíš Kristus Fotografie z Venezuely Dovolená Severní Amerika Kanada USA Instinkty a pudy Krásy Severní Ameriky Mateřství a péče o potomstvo TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Venezuela Original Photo aktivity radosti a milování života ŘECKO SYRIE a JORDÁNSKO *Úvod do blogu Ninive I T A L I E Hnízdění Kalifornie Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Šťastný Nový Den South Africa IRÁN Krmení mladých Namlouvání Česká písnička Fotografujte Jak se volí presidenti v Česku recenze Milování světu vládne Santorini Kruger National Park Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen S Google do světa internetu Slovinsko Cambridge IRSKO Komentáře Londýn Svobodné rozhodnutí Zdraví ABBA Jaro Kos Kámen a bolest Láska Mexico a staré aztécké indiánské tance Naše zahrady flame pod články na webu Čas lásek jelenů Akční příběh - zabijačka a to okolo :: Caracas Christina Aquilera Historie Karel Kryl Konipas bílý Korsika Krmítko Kvalita života Labutě péče o mladé Lama Moře Námluvy NĚMECKO O demokracii Pohyb Prevence Pychosomatická medicína Příběhy ze života Radůza S Motorolou RAZR V3 Schwabisch Hall Stehlík United Kingdom Zahrady první máj Ťuhýk obecný Afrodíté Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Enigma Euro Fejeton Flora Google Street View Helikoptérové matky Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Iva Kubelková Jan Saudek Jana Doležalová John Denver Johnny Cash Karel Hynek Mácha Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Kritické myšlení Kylie Minogue Káně Křivoklát Lenost Lyžování Léto Marie Rottrová Medaile Medicina Mince Motivace Motivační základní emoce Nemoci Obě dvě i ve vaně Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Páření Čmelák královna Překladač Radost a uspokojení Sabrina Boys Sen o vlčím máku Slavík obecný Slovensko Slunéčko sedmitečné Slípka zelenonohá Smokie Smích Spánek Srdce Vancouver Velký pátek Verše Veverka Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vánoce Vánoční Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zlato včelky a jejich domečky Čas lásek čápů Čápi Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...