Ostrov Korsika (Corse) perla středomoří

Korsika a košíčky ilustrační foto

Ostrov Korsika perla středomoří
Příslušnost: Francie.
Poloha: 80 km západně od Itálie, 160 km jižně od francouzské Riviéry, 13 km severně od Sardinie.
Rozloha: 8 720 km2, 965 km pobřeží.
Počet obyvatel: 220 000, z toho polovina žijící ve městech Ajaccio a Bastia.
Nejvyšší kóta: Monte Cinto 2 706 m. Na Korsiku se nejlépe dostanete trajektem z italského Livorna do Bastie. Dopravu trajektem si můžete zařídit a zaplatit přes internet na adrese corsicaferries.com. Můžete zkusit přijet tzv. na blind a v místní kanceláři si jízdenku koupit až před cestou, ale nemusí se to podařit, protože trajekty bývají plné. Jezdí zde obrovské žluté trajekty s jednou nebo více garážovými palubami a s pěti dalšími palubami, ve kterých se dá přebývat během plavby. 

Korsika - poloha, počasí, pobřeží a hory: Ostrov Korsika leží v Janovském zálivu 12 km od italské Sardinie, od níž je oddělen Bonifackým průlivem. Vzdálenost od Francie činí 170 km a od kontinentální Itálie pouhých 83 km.

K rozmanitostem přírody přispívá i typické středomořské podnebí s velkými rozdíly, hlavně podle nadmořské výšky. Většinou je slunečné a zvláště v létě, kdy teploty na pobřeží dosahují 30-35 °C, horké a suché. Srážky přicházejí zejména v zimních měsících, zatímco v létě je počet dnů s deštěm silně omezen. Ještě počátkem léta, kdy už na pobřeží začíná sezóna, leží na horských vrcholech i ve vysokohorských sedlech sníh.

Korsika je země hor. Moře je čisté, místy až azurově modré.
 Korsika - krajina a mostní horské laguny a mosty
Korsika má velmi rozdílná pobřeží. Východní je ploché, souvislé a rovné, západní skalnaté, silné a členité. Bystřiny a řeky spolu s mořem vytvořily na plochém východním korsickém pobřeží laguny stojaté vody.
Dodnes jsou tu velké sladkovodní plochy oddělené od moře jen úzkou hrází.
Pláže jsou většinou písečné s jemným až jemně hrubým bílým pískem. Moře je opravdu čisté, místy až azurově modré s viditelností na dno, což dobře umožňuje pozorovat drobné mořské živočichy.
Korsika je země hor. Na první pohled vypadá mapa ostrova jako nepřehledný chaos pohoří. Hory prorůstají Korsiku od severu k jihu, od západu na východ. Korsika je skutečně jedno jediné obrovské pohoří trčící z vln. Kdyby Středozemní moře rázem vyschlo, tyčilo by se na místě ostrova pohoří vysoké téměř pět tisíc metrů, protože Korsika vyrůstá z mořského dna hlubokého přes dva kilometry. Korsika patří geologicky k nejstarším částem Evropy.

Zdroj: cs.wikipedia.org Fotografie: databáze autora (cestování)

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

*Úvod do blogu Ninive A M E R I K A ABBA Afrodíté Akční příběh - zabijačka a to okolo :: aktivity radosti a milování života Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Cambridge Caracas Cestování po Chile Patagonie Čápi Čas lásek čápů Čas lásek jelenů Česká písnička Divoká Příroda Jižní Afriky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Empatie Enigma Euro Fejeton flame pod články na webu Flora Fotografie z cest Fotografie z Venezuely Dovolená Fotografujte Google Street View Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Helikoptérové matky Historie Hnízdění Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Husa Husy Christina Aquilera I T A L I E Instinkty a pudy IRÁN IRSKO Iva Kubelková Jak se staví sen Jak se volí presidenti v Česku recenze Jan Saudek Jana Doležalová Jaro jaro přijde brzy a léto rychle za ním Ježíš Kristus John Denver Johnny Cash Kalifornie Kámen a bolest Káně Karel Hynek Mácha Karel Kryl Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Komentáře Konipas bílý Korsika Kos Krásné ženy se svlékají Krásy Severní Ameriky Kritické myšlení Krmení mladých Krmítko Kruger National Park Křivoklát Kvalita života Kylie Minogue Labutě péče o mladé Lama Láska Lenost Léto Londýn Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Lyžování Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Marie Rottrová Mateřství a péče o potomstvo Medaile Medicina Mexico a staré aztécké indiánské tance MEXIKO Milování světu vládne Mince Moře Motivace Motivační základní emoce Namlouvání Námluvy Naše zahrady NĚMECKO Nemoci O demokracii Obě dvě i ve vaně Páření Čmelák královna Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Pohyb Prevence první máj Překladač Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Příběhy ze života Příroda Ptáci Pychosomatická medicína Radost a uspokojení Radůza ŘECKO S Google do světa internetu S Motorolou RAZR V3 Sabrina Boys Santorini Sen o vlčím máku Severní Amerika Kanada USA Schwabisch Hall Slavík obecný Slípka zelenonohá Slovensko Slovinsko Slunéčko sedmitečné Smích Smokie South Africa Spánek Správně vidíme jen srdcem Srdce Stehlík Svobodné rozhodnutí SYRIE a JORDÁNSKO Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky Šťastný Nový Den TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Ťuhýk obecný United Kingdom Vancouver Vánoce Vánoční včelky a jejich domečky Velký pátek Venezuela Original Photo Verše Veverka Videa Hudba Hity Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zahrady Zdraví Zlato Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy

Vybraný příspěvek

Stehlík a krmení mladých. To je nadělení....

Můžete je spočítat? Stehlík krmí...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...