Chile Patagonia Národní parky Ohňová Země

Chile Patagonie

Patagonské Andy se rozkládají v Jižní Americe přibližně od 39. rovnoběžky dále k jihu až do míst, kde jsou přeťaty Magalhaesovým průlivem. Průliv odděluje od amerického kontinentu souostroví zvané Ohňová země (Tierra del Fuego). Patagonské Andy i pohoří Ohňové země jsou součástí vyššího celku - Jižních And, které se táhnou od 28° j.š. až po mys Horn (asi 56° j.š.).

Za severní hranici Patagonských And je považována oblast jezera Alumine. Nejvýznamnějšími horami této oblasti jsou Tronador a vulkán Lanin. Andy v oblasti Patagonie nedosahují zdaleka takových nadmořských výšek jako vrcholy masívu Aconcagua (Aconcagua - 6 960 m), který se rozkládá v blízkosti 30. rovnoběžky. Střední výška zde činí 2 000 - 3 000 m. Jediným vrcholem přesahujícím hranici 4 000 m je San Valentin (4 058 m) ve stejnojmenném pohoří.
Na sever od San Valentina se nachází masív Corcovado, na jihu pak žulové masívy Fitz Roy a Cerro Torre. Oba přesahují svými vrcholy 3 000 m a je pro ně typický složitý systém zaledněných údolí.
Velmi charakteristickou stavbu má ledovci pokrytý masív Paine, s množstvím jezer. Nachází se východněji, mimo vlastní systém And. Geologicky je tvořen tmavými břidlicemi, do nichž intrudovaly granity.
Doporučení: Fotografie si zvětšete kliknutím
  Je to konec světa, cestujte a poznejte sami, přeji hodně štěstí a skvělé dny!

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

*Úvod do blogu Ninive A M E R I K A ABBA Afrodíté Akční příběh - zabijačka a to okolo :: aktivity radosti a milování života Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Cambridge Caracas Cestování po Chile Patagonie Čápi Čas lásek čápů Čas lásek jelenů Česká písnička Divoká Příroda Jižní Afriky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Empatie Enigma Euro Fejeton flame pod články na webu Flora Fotografie z cest Fotografie z Venezuely Dovolená Fotografujte Google Street View Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Helikoptérové matky Historie Hnízdění Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Husa Husy Christina Aquilera I T A L I E Instinkty a pudy IRÁN IRSKO Iva Kubelková Jak se staví sen Jak se volí presidenti v Česku recenze Jan Saudek Jana Doležalová Jaro jaro přijde brzy a léto rychle za ním Ježíš Kristus John Denver Johnny Cash Kalifornie Kámen a bolest Káně Karel Hynek Mácha Karel Kryl Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Komentáře Konipas bílý Korsika Kos Krásné ženy se svlékají Krásy Severní Ameriky Kritické myšlení Krmení mladých Krmítko Kruger National Park Křivoklát Kvalita života Kylie Minogue Labutě péče o mladé Lama Láska Lenost Léto Londýn Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Lyžování Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Marie Rottrová Mateřství a péče o potomstvo Medaile Medicina Mexico a staré aztécké indiánské tance MEXIKO Milování světu vládne Mince Moře Motivace Motivační základní emoce Namlouvání Námluvy Naše zahrady NĚMECKO Nemoci O demokracii Obě dvě i ve vaně Páření Čmelák královna Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Pohyb Prevence první máj Překladač Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Příběhy ze života Příroda Ptáci Pychosomatická medicína Radost a uspokojení Radůza ŘECKO S Google do světa internetu S Motorolou RAZR V3 Sabrina Boys Santorini Sen o vlčím máku Severní Amerika Kanada USA Schwabisch Hall Slavík obecný Slípka zelenonohá Slovensko Slovinsko Slunéčko sedmitečné Smích Smokie South Africa Spánek Správně vidíme jen srdcem Srdce Stehlík Svobodné rozhodnutí SYRIE a JORDÁNSKO Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky Šťastný Nový Den TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Ťuhýk obecný United Kingdom Vancouver Vánoce Vánoční včelky a jejich domečky Velký pátek Venezuela Original Photo Verše Veverka Videa Hudba Hity Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zahrady Zdraví Zlato Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy

Vybraný příspěvek

Stehlík a krmení mladých. To je nadělení....

Můžete je spočítat? Stehlík krmí...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...