Přála bych vám prožít to co já : Horské bouřky

Krkonoše
Přála bych vám prožít to co já jsem prožívala .

Žila jsem v Krkonoších v nadmořské výšce 939m. Bylo to naprosto úchvatné a to nepřeháním. Okna chalupy směřovala k jihu a k severu. Byly v takovém úžlabíčku mezi Čertovou horou a horou Studenou. Vedle chalupy navíc byla 9m vysoká kovová konstrukce, kde kdysi byly satelity na přenos telefonního signálu.

Nejen, že jsem z dálky viděla všechny bouřky až od jižních Čech v pozdějších létech už jsem dokázala odhadnout, kde to řádí a jak to tam dopadne. Když byly záplavy na Náchodsku, svítilo tam nepřetržitě žluto oranžové světlo a vůbec nezhasínalo. Jeli jsme jednou od Rokytnice nahoru na Studenov a začínala velká bouřka a uhodilo do té věže vedle chalupy.

Nejdříve letělo nepřetržité světlo, potom začalo být přerušované, nad zábradlím se udělala ohnivá koule možná v průměru 40 cm nebo půl metru a ozval se ohlušující hrom, že jsme potom na sebe chvíli křičeli, protože jsme špatně slyšeli. Každou bouřku která šla přes nás ,jsme dostali zásah. Měli jsme hromosvody normálně tmavé a když přešla bouřka pravidelně, některý z nich zlatě svítil. Vždy jsem se dívala z okna, raději kousek od radiátoru, aby se mi nic nestalo.

Po jednom zásahu blesku nám vylétaly zásuvky a vypínače na všech pokojích a i v ostatních místnostech. Jindy při bouřce odprýskla omítka za zdi a až potom jsme zjistili, že tam zůstal drát ve zdi po staré instalaci. Vedl odnikud nikam a přesto po něm sjel blesk. Byli to fantastické zážitky, ale byla jsem ráda, že jsem zavřená v dobře izolovaném domě. Jsou také zajímavé reakce lidí, kteří jsou blízko místa, kde uhodilo. Naštěstí vždy, když jsem u něčeho takového byla, bylo zpravidla ještě sucho, takže zem nebyla tak vodivá.

S mými sestřenicemi jsem jako mladá holka šla na zábavu a asi padesát metrů od nás sjel blesk do země a ozvala se ohlušující rána. Šly jsme všechny k zemi a co jsme měly v rukách, boty , kabelky jsme pustily. Na Studenově jsem zažila i bouřku shora. No paráda. Jestli tomu fandíte tak já patřím už dlouhá léta k vám.



Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

*Úvod do blogu Ninive A M E R I K A ABBA Afrodíté Akční příběh - zabijačka a to okolo :: aktivity radosti a milování života Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Cambridge Caracas Cestování po Chile Patagonie Čápi Čas lásek čápů Čas lásek jelenů Česká písnička Divoká Příroda Jižní Afriky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Empatie Enigma Euro Fejeton flame pod články na webu Flora Fotografie z cest Fotografie z Venezuely Dovolená Fotografujte Google Street View Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Helikoptérové matky Historie Hnízdění Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Husa Husy Christina Aquilera I T A L I E Instinkty a pudy IRÁN IRSKO Iva Kubelková Jak se staví sen Jak se volí presidenti v Česku recenze Jan Saudek Jana Doležalová Jaro jaro přijde brzy a léto rychle za ním Ježíš Kristus John Denver Johnny Cash Kalifornie Kámen a bolest Káně Karel Hynek Mácha Karel Kryl Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Komentáře Konipas bílý Korsika Kos Krásné ženy se svlékají Krásy Severní Ameriky Kritické myšlení Krmení mladých Krmítko Kruger National Park Křivoklát Kvalita života Kylie Minogue Labutě péče o mladé Lama Láska Lenost Léto Londýn Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Lyžování Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Marie Rottrová Mateřství a péče o potomstvo Medaile Medicina Mexico a staré aztécké indiánské tance MEXIKO Milování světu vládne Mince Moře Motivace Motivační základní emoce Namlouvání Námluvy Naše zahrady NĚMECKO Nemoci O demokracii Obě dvě i ve vaně Páření Čmelák královna Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Pohyb Prevence první máj Překladač Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Příběhy ze života Příroda Ptáci Pychosomatická medicína Radost a uspokojení Radůza ŘECKO S Google do světa internetu S Motorolou RAZR V3 Sabrina Boys Santorini Sen o vlčím máku Severní Amerika Kanada USA Schwabisch Hall Slavík obecný Slípka zelenonohá Slovensko Slovinsko Slunéčko sedmitečné Smích Smokie South Africa Spánek Správně vidíme jen srdcem Srdce Stehlík Svobodné rozhodnutí SYRIE a JORDÁNSKO Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky Šťastný Nový Den TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Ťuhýk obecný United Kingdom Vancouver Vánoce Vánoční včelky a jejich domečky Velký pátek Venezuela Original Photo Verše Veverka Videa Hudba Hity Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zahrady Zdraví Zlato Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy

Vybraný příspěvek

Stehlík a krmení mladých. To je nadělení....

Můžete je spočítat? Stehlík krmí...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...