Presidentská volba v Česku. Inovováno a aktualizováno na léto roku.Nad námi září nové obzory a prezidenta máme co jsme vybrali hlasy hlupáků a davu lůzy.

Ikona
Dva na zdi
Zkušenost je nesdělitelná.

Článek nám připomene naše volby a postupy.

Fotografie opět je památka na naše události na Hradě.

Co jinak dokumentovat, aby osvěžilo paměť?

Hodně nás sledovalo se zaujetím dění kolem presidentské volby v Česku a vývoj událostí. Mnohé nepřekvapil. Mnohé zaujal znovu. V záplavě průběžných informací z dění na hradě, tak jak byly presentovány medii jsme se topili celý den a slyšeli komentáře z minulých akcí našich dobrých poslanců.
Poznali jsme tak různé finty, různé postupy, jiná řešení, chytrácké útoky našich oblíbených a přijatelných volitelů a zástupců, ale také neoblíbených , chytračících jedinců s opozičními úmysly.

Sám bych nedokázal tak dobře komentovat a do diskusí pod články nadávat nehodlám. Ale troufám si upozornit na odvetu vysvětlující vše přijatelně , rozumně, dobře a trefně.

Cituji -
proto slova poradce presidenta -Tomáše Haase:

ODS už možná opravdu neví jak prohrávat - není divu, naposledy totiž prohrála když předsedou ČSSD byl jistý Špidla, a to je už téměř deset let. Od té doby vyhrála téměř všechny střety s ČSSD a za několik let předsednictví Jiřího Paroubka je vyhrála, s výjimkou jednoho hlasování ve sněmovně, doslova všechny.
Jiří Paroubek je na tom lépe. Prohrává, jako když bičem mrská.
Ale přestože dosud prohrál vše, co se prohrát dalo, byl vždy "druhým vítězem", nebo "morálním vítězem", nebo mu jeho zasloužené vítězství někdo sprostě ukradl, nebo se alespoň cítil vítězem deset minut po volbách, jako naposledy při volbách do sněmovny.
Až snad jednou to jeho první obyčejné vítězství bez přívlastků přijde, bude na ně jistě lépe připraven, než Topolánek na svou první prohru.
Každou porážku Paroubek prostě bere jako takové "cvičné" vítězství.
I při presidentské volbě, kterou mimochodem opět geniálně prohrál, už několik dní předem věděl s jistotou, jak to dopadne a prohlásil za "morálního vítěze" svého kandidáta Jana Švejnara.
I tady mu to vítězství ukradli. Tentokrát to byli opět zrádci ve vlastních řadách, jedna zelená poslankyně, která zákeřně onemocněla a komunisté, kteří se odštěpili od Antiklausovské koalice.
Je to rafinované, tím jak úspěšně vede ČSSD od porážky k porážce, odnaučuje ODS prohrávat a připravuje ČSSD na vítězství, které jednou přece musí přijít.
Jen se obávám, aby to zase nebylo vítězství druhé, morální nebo ukradené.
Paroubkovo vedení má jen jednu vadu, zůstávají za ním odpadlíci, kterých utěšeně přibývá a již brzy budou moci založit vlastní poslanecký klub “Vyloučených”, jakousi novodobou sociálně demokratickou obdobu dávného Salon des Refusés.
Napadá mě, jestli to jeho konečné vítězství nakonec nepřijde až potom, kdy budou z ČSSD vyloučeni všichni a zůstanou jen ryzí rození sociální demokraté: férový Jiří Paroubek, vlídný doktor Rath a věrný Slávek Jandák.
Máme se na co těšit, před námi jsou další a další triumfy evropského státníka Jiřího Paroubka.

Moje recenze k události -nebo  cílený komentář je tady.

Pěkně napsané, citovka...zpracoval jsem pro vás podle Tomáše Haase zde je celý   článek.


Zdroj: Česká media

Závěr: nenadávejte...obrázky našeho prezidenta tu nejsou. Špatně se vám neudělá! Chcete si přečíst víc trefných českých postřehů ??  

Jsou  ===>   Tady!


Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

*Úvod do blogu Ninive A M E R I K A ABBA Afrodíté Akční příběh - zabijačka a to okolo :: aktivity radosti a milování života Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Cambridge Caracas Cestování po Chile Patagonie Čápi Čas lásek čápů Čas lásek jelenů Česká písnička Divoká Příroda Jižní Afriky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Empatie Enigma Euro Fejeton flame pod články na webu Flora Fotografie z cest Fotografie z Venezuely Dovolená Fotografujte Google Street View Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Helikoptérové matky Historie Hnízdění Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Husa Husy Christina Aquilera I T A L I E Instinkty a pudy IRÁN IRSKO Iva Kubelková Jak se staví sen Jak se volí presidenti v Česku recenze Jan Saudek Jana Doležalová Jaro jaro přijde brzy a léto rychle za ním Ježíš Kristus John Denver Johnny Cash Kalifornie Kámen a bolest Káně Karel Hynek Mácha Karel Kryl Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Komentáře Konipas bílý Korsika Kos Krásné ženy se svlékají Krásy Severní Ameriky Kritické myšlení Krmení mladých Krmítko Kruger National Park Křivoklát Kvalita života Kylie Minogue Labutě péče o mladé Lama Láska Lenost Léto Londýn Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Lyžování Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Marie Rottrová Mateřství a péče o potomstvo Medaile Medicina Mexico a staré aztécké indiánské tance MEXIKO Milování světu vládne Mince Moře Motivace Motivační základní emoce Namlouvání Námluvy Naše zahrady NĚMECKO Nemoci O demokracii Obě dvě i ve vaně Páření Čmelák královna Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Pohyb Prevence první máj Překladač Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Příběhy ze života Příroda Ptáci Pychosomatická medicína Radost a uspokojení Radůza ŘECKO S Google do světa internetu S Motorolou RAZR V3 Sabrina Boys Santorini Sen o vlčím máku Severní Amerika Kanada USA Schwabisch Hall Slavík obecný Slípka zelenonohá Slovensko Slovinsko Slunéčko sedmitečné Smích Smokie South Africa Spánek Správně vidíme jen srdcem Srdce Stehlík Svobodné rozhodnutí SYRIE a JORDÁNSKO Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky Šťastný Nový Den TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Ťuhýk obecný United Kingdom Vancouver Vánoce Vánoční včelky a jejich domečky Velký pátek Venezuela Original Photo Verše Veverka Videa Hudba Hity Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zahrady Zdraví Zlato Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy

Vybraný příspěvek

Stehlík a krmení mladých. To je nadělení....

Můžete je spočítat? Stehlík krmí...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...