AZTÉKOVÉ - Mexické jezero - Tenochtitlan (Mexico City) Tulum

Prohlížejte ve zvětšení
U jezera
Na trhu
Úžasný výhled
Historie obrázek si zvětšete
Aztékové
Aztékové (sami sebe nazývající mexikové) přišli do Údolí Mexika ze severních pouští vedeni knězem, který měl sen, že se mají zastavit až uvidí orla sedícího na kaktusu a požírajícího hada. Přesně tento obraz se jim naskytnul u Mexického jezera. Jezero však už bylo osídleno, takže se usadili na ostrově uvnitř jezera. Po dlouhou dobu zde byli pouze jako podřadný národ, který musel také vést války pro vládce jezera. Když zvítězili na Xochimilkem donesli jako důkaz svého vítězství 8000 lidských uší. Tím získali půdu a také právo uctívat vládcovu dceru jako Aztéckou bohyni. Ten však netušil, co přesně to znamená, zjistil to až na banketu, kde uviděl tanečníka oblečeného v kůži své dcery.
Aztékové založili Tenochtitlan (svoje hlavní město, dnes Mexico City) v někdy v 1325-1345. V roce 1427 povstali proti vládci jezera Azcapotzalcovi a stali se vládci v oblasti. Aztékové přejali některé zvyky od předchozích kultur. Lidské oběti pravděpodobně od Toltéků. Za Aztéků však dosáhl ohromujících čísel. Například při zasvěcování nového chrámu v Tenochtitlanu v roce 1487 bylo zaživa vytrženo srdce z těla asi 20 000 lidí během čtyř dní.
V druhé polovině 15. Století získali aztékové kontrolu na celým územím středního mexika a vytvořili říši s asi pěti miliony lidí.

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

*Úvod do blogu Ninive A M E R I K A ABBA Afrodíté Akční příběh - zabijačka a to okolo :: aktivity radosti a milování života Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Cambridge Caracas Cestování po Chile Patagonie Čápi Čas lásek čápů Čas lásek jelenů Česká písnička Divoká Příroda Jižní Afriky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Empatie Enigma Euro Fejeton flame pod články na webu Flora Fotografie z cest Fotografie z Venezuely Dovolená Fotografujte Google Street View Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Helikoptérové matky Historie Hnízdění Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Husa Husy Christina Aquilera I T A L I E Instinkty a pudy IRÁN IRSKO Iva Kubelková Jak se staví sen Jak se volí presidenti v Česku recenze Jan Saudek Jana Doležalová Jaro jaro přijde brzy a léto rychle za ním Ježíš Kristus John Denver Johnny Cash Kalifornie Kámen a bolest Káně Karel Hynek Mácha Karel Kryl Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Komentáře Konipas bílý Korsika Kos Krásné ženy se svlékají Krásy Severní Ameriky Kritické myšlení Krmení mladých Krmítko Kruger National Park Křivoklát Kvalita života Kylie Minogue Labutě péče o mladé Lama Láska Lenost Léto Londýn Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Lyžování Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Marie Rottrová Mateřství a péče o potomstvo Medaile Medicina Mexico a staré aztécké indiánské tance MEXIKO Milování světu vládne Mince Moře Motivace Motivační základní emoce Namlouvání Námluvy Naše zahrady NĚMECKO Nemoci O demokracii Obě dvě i ve vaně Páření Čmelák královna Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Pohyb Prevence první máj Překladač Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Příběhy ze života Příroda Ptáci Pychosomatická medicína Radost a uspokojení Radůza ŘECKO S Google do světa internetu S Motorolou RAZR V3 Sabrina Boys Santorini Sen o vlčím máku Severní Amerika Kanada USA Schwabisch Hall Slavík obecný Slípka zelenonohá Slovensko Slovinsko Slunéčko sedmitečné Smích Smokie South Africa Spánek Správně vidíme jen srdcem Srdce Stehlík Svobodné rozhodnutí SYRIE a JORDÁNSKO Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky Šťastný Nový Den TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Ťuhýk obecný United Kingdom Vancouver Vánoce Vánoční včelky a jejich domečky Velký pátek Venezuela Original Photo Verše Veverka Videa Hudba Hity Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zahrady Zdraví Zlato Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy

Vybraný příspěvek

Stehlík a krmení mladých. To je nadělení....

Můžete je spočítat? Stehlík krmí...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...