V ulicích je déšť - Every Time It Rains Jan Spálený : Gary Moore - Still Got The BluesVideo Zahrada v dešti Jan Spálený - není vyhledejte si a stáhněte MP3.

Pro dnešek překrásné kytarové umění Blues od Gary Moore


Irský kytarista a zpěvák Gary Moore (nar. 4. 4. 1952, Belfast) začal hrát na kytaru v jedenácti letech a v šestnácti se po přestěhování do Dublinu vydal na profesionální dráhu. V tomto irském hlavním městě se skamarádil s Philem Lynottem, se kterým obýval společný byt. V roce 1968 se spolu se zpěvákem, kytaristou a basistou Philem Lynottem, basákem Brendanem Shieldsem a bubeníkem Noelem Bridgemannem stal členem skupiny Skid Row, s níž natočil dvojici alb, eponymní "Skid Row" z roku 1970 a LP-čko "34 Hours", vydané o rok později.

Roku 1973 irský hudebník založil Gary Moore Band a debutoval s albem "Grinding Stone". Rok na to se Moore připojil k Thin Lizzy při natáčení alba "Night Life". Pak se stal členem kapely Colosseum II (s Jonem Hismanem a Donem Aireyem), s níž ve druhé polovině 70. let vydal dvě desky, "Strange New Flesh" a "Electric Savage". V sedmdesátémosmém roce se Gary Moore vydal na sólovou dráhu s fošnou "Back on the Streets", na níž mu svým zpěvem vypomohl Phil Lynott. Z této spolupráce vznikl titulní song a balada "Parisiene Walkways" (# 8 GB; 1979). Vzápětí se Gary Moore nakrátko opět začlenil do sestavy Thin Lizzy, se kterou vytvořil jedno z jejich základních alb "Black Rose". Divoká virtuózní formace na "Černé růži" skloubila svoji hardrockovou výbušnost s jeho keltsko-irskou melodičností. Na podporu alba Gary Moore vyjel s Thin Lizzy na americké turné, kde se naplno projevil propastný rozdíl mezi ním a ostatními zběsile pařícími a příležitostně drogujícími členy "Ještěrečky". Gary Moore se po vzájemných narůstajících neshodách opakovaně schválně nedostavil na tři koncertní představení, za což dostal od managementu kapely hodinovou výpověď.

Na samém počátku 80. let Gary sestavil svoji vlastní skupinu G-Force - zpěv Tony Newton, basa Willie Dee, bicí Mark Nauseefe - se kterou vydal nepříliš úspěšné stejnojmenné album. Poté se svérázný Ir vrátil na sólovou dráhu a po průměrné desce "Corridors of Power" z roku 1982 a o dva roky později vydanému elpíčku "Victims of the Future" se naposledy spojil se svým starým kámošem Philem Lynottem, se kterým natočil protiválečnou píseň "Out in the Fields" (# 5 GB; 1985), zařazenou na výborném, irsky melodickém a poetickém albu "Run for Cover". V tomto "keltském" duchu se v roce 1987 neslo i další, silnými melodiemi prostoupené album "Wild Frontier". Koncem osmdesátých let Gary Moore vydal ještě jedno pop - hardrockovo - metalové LP-čko "After the War", jež však zůstalo ve stínu předešlého opusu i když při jeho nahrávání vypomohl například i Ozzy Osbourne (ex - Black Sabbath).

Na počátku 90. let Gary Moore prostřednictvím tisku oznámil svůj úmysl nepokračovat ve svém osobitém stylu, ale navždy se vrátit ke kořenům a prazákladům rockové muziky, k tomu, co ho nesmírně přitahovalo a ovlivňovalo již během dospívání, k blues. Téhož roku Moore vydal společně s Albertem Collinsem a Albertem Kingem jednoznačně bluesově zaměřenou desku "Still Got the Blues". Jeho nečekaný obrat sice odradil spoustu jeho dřívějších fanoušků avšak zároveň přitáhl pozornost zástupu nových, bluesově orientovaných příznivců, zejména ze Spojených států. Po bluesovém albu "After Hours" a stejně zaměřeném živáku "Blues Alive" se Gary Moore dal dohromady s věhlasnými legendárními hráči někdejšího super-tria Cream a místo bývalého třetího člena Erica Claptona pod hlavičkou BBM (podle počátečních písmen příjmení) spolupracoval s rytmickým duem Cream, zpívajícím baskytaristou Jackem Brucem a bubeníkem Gingerem Bakerem. Výsledek této vzájemné spolupráce spatřil světlo světa v roce 1984 pod názvem "Around the Next Dream".Čtěte více na oficiálních stránkách zde.

Gary Moore - Still Got The Blues (Live)

Fascinující hra na kytaru přehrajte si video - doporučuji.

Zdroj: Google video, YouTube
http://www.garymoore.org/
http://www.bestrock.cz/

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

*Úvod do blogu Ninive A M E R I K A ABBA Afrodíté Akční příběh - zabijačka a to okolo :: aktivity radosti a milování života Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Cambridge Caracas Cestování po Chile Patagonie Čápi Čas lásek čápů Čas lásek jelenů Česká písnička Divoká Příroda Jižní Afriky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Empatie Enigma Euro Fejeton flame pod články na webu Flora Fotografie z cest Fotografie z Venezuely Dovolená Fotografujte Google Street View Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Helikoptérové matky Historie Hnízdění Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Husa Husy Christina Aquilera I T A L I E Instinkty a pudy IRÁN IRSKO Iva Kubelková Jak se staví sen Jak se volí presidenti v Česku recenze Jan Saudek Jana Doležalová Jaro jaro přijde brzy a léto rychle za ním Ježíš Kristus John Denver Johnny Cash Kalifornie Kámen a bolest Káně Karel Hynek Mácha Karel Kryl Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Komentáře Konipas bílý Korsika Kos Krásné ženy se svlékají Krásy Severní Ameriky Kritické myšlení Krmení mladých Krmítko Kruger National Park Křivoklát Kvalita života Kylie Minogue Labutě péče o mladé Lama Láska Lenost Léto Londýn Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Lyžování Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Marie Rottrová Mateřství a péče o potomstvo Medaile Medicina Mexico a staré aztécké indiánské tance MEXIKO Milování světu vládne Mince Moře Motivace Motivační základní emoce Namlouvání Námluvy Naše zahrady NĚMECKO Nemoci O demokracii Obě dvě i ve vaně Páření Čmelák královna Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Pohyb Prevence první máj Překladač Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Příběhy ze života Příroda Ptáci Pychosomatická medicína Radost a uspokojení Radůza ŘECKO S Google do světa internetu S Motorolou RAZR V3 Sabrina Boys Santorini Sen o vlčím máku Severní Amerika Kanada USA Schwabisch Hall Slavík obecný Slípka zelenonohá Slovensko Slovinsko Slunéčko sedmitečné Smích Smokie South Africa Spánek Správně vidíme jen srdcem Srdce Stehlík Svobodné rozhodnutí SYRIE a JORDÁNSKO Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky Šťastný Nový Den TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Ťuhýk obecný United Kingdom Vancouver Vánoce Vánoční včelky a jejich domečky Velký pátek Venezuela Original Photo Verše Veverka Videa Hudba Hity Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zahrady Zdraví Zlato Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy

Vybraný příspěvek

Stehlík a krmení mladých. To je nadělení....

Můžete je spočítat? Stehlík krmí...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...