ÍRÁN Osobní svoboda hedžáb Imám Chomejní
Dnes jsme si odbyli poslední prohlídku a nákupy s maminkou Mahsy a celé odpoledne se léčili z předchozí noční návštěvy švagra Aliho a jeho kuřecích kebabů. Švagr Ali má nový byt nedaleko Isfahánu s výhledem na okolní hory. Je velký a plný nejrůznějších ozdob na stropě, nalepených vzorů nad lustry a barevných světelných hadů obepínajících zdi pokojů. Pokoji dominuje velká plazmová televize LG, na které se neustále přepíná mezi 159 dostupnými satelitními programy. Jako každý íránský obývací pokoj i ten jeho má velké množství židlí a gaučů. Íránci jsou velmi společenští i mezi sebou a v podstatě neustále se scházejí. Ali chce emigrovat. Říká, že mu v Íránu chybí aspoň trocha osobní svobody. Trochu ho rozrušilo, když jsme probírali ceny nemovitostí v Evropě. Byly zhruba dvojnásobné oproti jeho představě. Jeho bratr žije ve východním Německu a tvrdí mu, že za 2M kč pořídí bydlení s malým byznysem. No nevím. Ali ugriloval kuřata a rajčata. Velké části masa zůstaly růžové nebo i červené. Udělal jsem chybu, že jsem si sedl vedle něj. Nutil a nutil a mně bylo druhý den nanic. Nic jsem nejedl, z čehož byla maminka Mahsy očividně rozpačitá.
Holky chtěly ochutnat něco českého, tak jsme udělali večer bramboráky. Majoránku jsme nikde neviděli, ale dohnali jsme to česnekem a spoustou ostatního koření, které bylo k dispozici.
Večer jsme šli (jak jinak) navštívit konzervativní tetu – sestru maminky Mahsy. Za války s Irákem jim zabili bratra a ona od té doby vyznává velmi konzervativní způsob víry (vždyť přece její bratr zahynul ve jménu Alláha). Nesundává si hedžáb před cizím mužem ani doma, hned vedle ohromného obrazu bratra je portrét imáma Chomejního. Žije se svým stařičkým otcem. Je mu 95 let a je úžasný. Běhá jak čipera, pořád se na něco vyptává, zřejmě po úraze má jen jedno oko a na požádání prozpěvuje verše Sádího.
Po návratu do domu a rozloučení nám Kuroš (další švagr žijící v přízemní domu) přinesl láhev vína, které si potajmu doma vyrábí z koupených hroznů. Víno není to úplně náš standard, ale opravdu jsme to ocenili.
Zítra jedem do Kášánu, malého města (300k lidí)  na cestě do Teheránu. Těšíme se, že konečně trochu vyhládneme a trochu se vyspíme.

Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

*Úvod do blogu Ninive A M E R I K A ABBA Afrodíté Akční příběh - zabijačka a to okolo :: aktivity radosti a milování života Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Cambridge Caracas Cestování po Chile Patagonie Čápi Čas lásek čápů Čas lásek jelenů Česká písnička Divoká Příroda Jižní Afriky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Empatie Enigma Euro Fejeton flame pod články na webu Flora Fotografie z cest Fotografie z Venezuely Dovolená Fotografujte Google Street View Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Helikoptérové matky Historie Hnízdění Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Husa Husy Christina Aquilera I T A L I E Instinkty a pudy IRÁN IRSKO Iva Kubelková Jak se staví sen Jak se volí presidenti v Česku recenze Jan Saudek Jana Doležalová Jaro jaro přijde brzy a léto rychle za ním Ježíš Kristus John Denver Johnny Cash Kalifornie Kámen a bolest Káně Karel Hynek Mácha Karel Kryl Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Komentáře Konipas bílý Korsika Kos Krásné ženy se svlékají Krásy Severní Ameriky Kritické myšlení Krmení mladých Krmítko Kruger National Park Křivoklát Kvalita života Kylie Minogue Labutě péče o mladé Lama Láska Lenost Léto Londýn Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Lyžování Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Marie Rottrová Mateřství a péče o potomstvo Medaile Medicina Mexico a staré aztécké indiánské tance MEXIKO Milování světu vládne Mince Moře Motivace Motivační základní emoce Namlouvání Námluvy Naše zahrady NĚMECKO Nemoci O demokracii Obě dvě i ve vaně Páření Čmelák královna Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Pohyb Prevence první máj Překladač Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Příběhy ze života Příroda Ptáci Pychosomatická medicína Radost a uspokojení Radůza ŘECKO S Google do světa internetu S Motorolou RAZR V3 Sabrina Boys Santorini Sen o vlčím máku Severní Amerika Kanada USA Schwabisch Hall Slavík obecný Slípka zelenonohá Slovensko Slovinsko Slunéčko sedmitečné Smích Smokie South Africa Spánek Správně vidíme jen srdcem Srdce Stehlík Svobodné rozhodnutí SYRIE a JORDÁNSKO Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky Šťastný Nový Den TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Ťuhýk obecný United Kingdom Vancouver Vánoce Vánoční včelky a jejich domečky Velký pátek Venezuela Original Photo Verše Veverka Videa Hudba Hity Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zahrady Zdraví Zlato Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy

Vybraný příspěvek

Stehlík a krmení mladých. To je nadělení....

Můžete je spočítat? Stehlík krmí...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...