MUŽI nebo ŽENY. Krásné ženy, to je kapitola sama o sobě, souhlasíte?

Pravá Mexická svatba. Fotografie z cesty do Mexika.
Muži, nebo ženy. Kdo je chytřejší?

Odpověď je dle vědců jasná ; ženy. Aspoň co se týče výskytu průměrných hodnot. Jenže si příliš nevěří a tak jejich potenciál přichází vniveč. Muži před IQ testy neztrácejí sebevědomí a svůj budoucí výsledek následně nadhodnocují. Ženy naopak podceňují svůj výkon o cca 5 bodů.

Muži jsou sebejistější, ne chytřejší.

Vychází to z více studií, jichž závěry shrnul Adrian Furnham. Mužské plemeno je sebejistější, ne však chytřejší. Ještě zajímavější závěry se však týkají náhledu žen na své okolí. Své otce či syny považují za chytřejší než jejich ženské ekvivalenty. Tedy matky a dcery.
Podléhají tedy společenským předsudkům a ač se to nezdá, jsou stále ovlivňovány stereotypy o chytřejších mužích.

Na druhou stranu je potřeba říci, že rozdíly mezi ženou a mužem opravdu existují. Samozřejmě nemyslíme ty biologické, ale ty týkající se jejich inteligence. Nejsou ovšem vyjádřeny body testu IQ, ale tím, kam jsou intelektuální kapacity zaměřeny a jak jsou využívány.
Mezi muži je více géniů i tupců...
Ženy třeba vynikají v komunikaci, používají složitější větné konstrukce a vítězí v oblasti emoční inteligence. Muži naopak ukazují silné stránky například v prostorové orientaci a logických operacích.
Průměrné IQ je u obou pohlaví stejné. Ženy jsou soustředěné kolem průměrné hodnoty, u mužů se vyskytuje více géniů ale bohužel i hloupějších jedinců.


Ale krásné ženy, to je kapitola sama o sobě, souhlasíte?
Oblíbené příspěvky

VYBERTE SI Z NABÍDKY MENU: (štítky)

*Úvod do blogu Ninive A M E R I K A ABBA Afrodíté Akční příběh - zabijačka a to okolo :: aktivity radosti a milování života Aljaška Alpy Dachstein Anne Sophie Mutter Ashley Tisdale Baby - Blackbird Beruška Bylinky Cambridge Caracas Cestování po Chile Patagonie Čápi Čas lásek čápů Čas lásek jelenů Česká písnička Divoká Příroda Jižní Afriky Dlouhozobka svízelová Dřípatka Empatie Enigma Euro Fejeton flame pod články na webu Flora Fotografie z cest Fotografie z Venezuely Dovolená Fotografujte Google Street View Hádanka - Kdo je chytřejší? Muži nebo ženy Helikoptérové matky Historie Hnízdění Hodně jíme a rosteme jako z vody Dvojčata 1 rok Holub hřivnáč Hory Humor a vtipy Husa Husy Christina Aquilera I T A L I E Instinkty a pudy IRÁN IRSKO Iva Kubelková Jak se staví sen Jak se volí presidenti v Česku recenze Jan Saudek Jana Doležalová Jaro jaro přijde brzy a léto rychle za ním Ježíš Kristus John Denver Johnny Cash Kalifornie Kámen a bolest Káně Karel Hynek Mácha Karel Kryl Karel Schwarzenberg Kelly Family Kočky a my Komentáře Konipas bílý Korsika Kos Krásné ženy se svlékají Krásy Severní Ameriky Kritické myšlení Krmení mladých Krmítko Kruger National Park Křivoklát Kvalita života Kylie Minogue Labutě péče o mladé Lama Láska Lenost Léto Londýn Lorem ipsum celé vysvětlení pro hledající Bloggery Lyžování Mám dobrou náladu ale srdce je smutné Marie Rottrová Mateřství a péče o potomstvo Medaile Medicina Mexico a staré aztécké indiánské tance MEXIKO Milování světu vládne Mince Moře Motivace Motivační základní emoce Namlouvání Námluvy Naše zahrady NĚMECKO Nemoci O demokracii Obě dvě i ve vaně Páření Čmelák královna Pikantní historky Pivní etický kodex Podzim Pohyb Prevence první máj Překladač Příběhy chlapů od silných motocyklů a krásných žen Příběhy plné slz a zklamání TEEN problémy Příběhy ze života Příroda Ptáci Pychosomatická medicína Radost a uspokojení Radůza ŘECKO S Google do světa internetu S Motorolou RAZR V3 Sabrina Boys Santorini Sen o vlčím máku Severní Amerika Kanada USA Schwabisch Hall Slavík obecný Slípka zelenonohá Slovensko Slovinsko Slunéčko sedmitečné Smích Smokie South Africa Spánek Správně vidíme jen srdcem Srdce Stehlík Svobodné rozhodnutí SYRIE a JORDÁNSKO Šoupálek dlouhoprstý Špaček Šperky Šťastný Nový Den TEEN - NEPRIJIMAM KONVENCNI STYL v OBLEKANI Ťuhýk obecný United Kingdom Vancouver Vánoce Vánoční včelky a jejich domečky Velký pátek Venezuela Original Photo Verše Veverka Videa Hudba Hity Vlaštovky Vodopády Vodouš šedý Vysoká Vzpoura deprivantů komplexní sdělení problému Windows a Apple Yosemite for a Father's Day Zahrada Zahrady Zdraví Zlato Život tropí hlouposti Historky Veselé Příhody Vtipy

Vybraný příspěvek

Stehlík a krmení mladých. To je nadělení....

Můžete je spočítat? Stehlík krmí...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...